top of page
ОКР
ОКР

ОКР (обсесивно-компульсивний розлад) це психічний стан, що характеризується наявністю обсесій (нав'язливих думок, ідеї або образів) і компульсій (повторюваних дій або ритуалів). Ця розлад характеризується інтенсивністю та тривалістю обсесій та компульсій, а також їхнім впливом на повсякденне функціонування особи.


Обсесії: Люди з ОКР можуть страждати від нав'язливих, незважаючих на себе, неприємних думок, які постійно повторюються. Ці думки можуть бути пов'язані зі страхами, контролем, релігійними переконаннями або іншими темами. Наприклад, особа може постійно переживати страх залишити увімкненою плиту, навіть якщо вона перевірила це декілька разів.


Компульсії: Для того щоб зменшити тривогу, що супроводжує обсесії, люди з ОКР виконують певні дії або ритуали. Наприклад, особа може протирати руки кілька разів, щоб відчути, що вони чисті, або перевіряти двері кілька разів, щоб бути впевненим, що вони закриті.


Вплив на життя: Обсесії і компульсії можуть займати значну частину часу і заважати звичному способу життя. Вони можуть впливати на відносини, роботу та загальний рівень життя. Люди з ОКР можуть відчувати стрес, тривогу та депресію через нездатність контролювати свої думки та дії.


Лікування: Щасливо, ОКР можна лікувати. Терапія, така як психотерапія (когнітивно-поведінкова терапія), може допомогти особі розпізнати свої обсесії та компульсії, а також навчити ефективним стратегіям керування ними. У деяких випадках лікар може розглянути медикаментозний підхід для зменшення симптомів.


ОКР (обсесивно-компульсивний розлад) може суттєво впливати на життя людини, але з відповідним підходом до лікування, багато хто зміг подолати його обмеження.Дивиться також

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"