top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Симптоми тривоги при деменції


Деменція є нейрологічним захворюванням, яке впливає на пам'ять, кognitіvні функції та здатність робити повсякденні справи. Однак, окрім цих характеристик, деменція також часто викликає симптоми тривоги.


Тривожність може супроводжувати прогресування деменції та значно погіршувати якість життя пацієнта та його близьких.


Основні симптоми тривоги при деменції включають:


1. Неспокій та роздратування: Пацієнти можуть почуватись істеричними, неспокійними і нервовими. Вони можуть постійно пересуватись, не знаходячи заспокоєння.


2. Постійні переживання: Пацієнти можуть занадто багато думати про майбутнє або стурбоватись про незначні дрібниці. Їхня тривожність може бути перебільшеною та неадекватною до ситуації.


3. Фізичні симптоми: Тривога при деменції може призводити до фізичних проявів, таких як незручність у шлунку, м'язова напруга, пітливість та непритомність.


4. Погіршення сну: Тривога може впливати на якість сну, призводячи до безсоння або поверхневого сну.


5. Соціальна відірваність: Пацієнти можуть відчувати себе відстороненими від громадськості і відмовлятись від участі в соціальних заходах чи зустрічах з друзями і родичами.


6. Покладання на родичів: Люди, що страждають від деменції та тривоги, можуть часто звертатись за допомогою та підтримкою до своїх близьких, створюючи додаткове навантаження для родини.


Тривога при деменції може бути викликана різними факторами, включаючи зміни у хімічних реакціях у мозку, зміни структурних змін у нейронах та стресові ситуації, пов'язані з втратою пам'яті та функцій.


Лікування тривоги при деменції зазвичай включає психотерапевтичні методи, такі як розмови з психологом або психіатром. Окрім цього, деякі ліки можуть бути призначені для контролю тривоги та зменшення симптомів.


Для близьких та доглядачів важливо надати пацієнту підтримку та розуміння. Вони можуть допомогти забезпечити безпечне та заспокійливе середовище, використовуючи техніки релаксації, музіку та заняттями, що зацікавлять пацієнта.


Важливо враховувати, що тривога при деменції може бути впливована реакціями навколишнього середовища та стати симптомом загострення самої деменції. Тому, якщо ви помічаєте збільшення тривожності у пацієнта, варто негайно звернутися до лікаря для консультації та додаткової допомоги.


Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page