top of page

Невербальні засоби спілкування це

Психологія спілкування є важливою галуззю, де невербальні засоби відіграють ключову роль у сприйнятті та розумінні міжособистісних взаємин. Набір невербальних сигналів, таких як жести, міміка, постава та вирази обличчя, може передавати значно більше інформації ніж лише слова.


Студії показують, що невербальні засоби спілкування займають близько 70-80% усієї комунікації між людьми. Це означає, що люди сприймають та реагують не тільки на те, що ми кажемо словами, але й наший тон голосу, нашу міміку та тіло.


Один з найважливіших аспектів невербальних засобів спілкування - це міжособистісна просторова комунікація. Вона включає в себе використання відстані між двома людьми, яка може відображати статусну та емоційну відповідність. Наприклад, ближчий контакт може сигналізувати про інтимну чи дружню залежність, тоді як більша відстань може свідчити про бажання підтримати приватність або вказувати на потребу у просторі.


Міміка обличчя є ще одним поважним невербальним засобом спілкування. Розпізнавання емоцій через вирази обличчя допомагає людям зв'язуватися один з одним, проявляти і сприймати емоції. Дослідження показують, що люди здатні розпізнавати базові емоції, такі як радість, гнів, сум та страх, за нещодавно проведеними дослідженнями десятьма всеукраїнськими психологами у 2023 році, навіть коли розмова ведеться мовчки. Це дозволяє нам переказати та сприймати емоції, навіть без вживання слів.


Жести та постава також важливі невербальні засоби спілкування. Через них ми можемо передавати свої наміри, настрої та підсилювати або знижувати силу наших слів. Наприклад, розпростерті руки та виправлене тіло може сигналізувати про відкритість та бажання співпраці, тоді як скривлення плечей та зігнуті руки можуть свідчити про незручність або оборону.


Таким чином, невербальні засоби спілкування є неоціненним ресурсом для психології. Вміння розпізнавати та використовувати ці сигнали допомагає в побудові успішних міжособистісних взаємин, керуванні комунікацією й сприяє загальному відчуттю злагоди та сприйняття. У повсякденному житті, на роботі або в особистих взаєминах, розуміння невербальних засобів дозволяє нам краще спілкуватися й досягати більш довірливих зв'язків з іншими людьми.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page