top of page

Геліофобія: страх перед сонцем

Геліофобія, також відома як гелеофобія, є психологічною фобією, яка проявляється як неприродний страх перед сонцем, сонячним світлом та перебуванням на прямому сонячному світлі. Люди, що страждають від геліофобії, можуть відчувати тривогу, паніку та розлад свідомості при знаходженні на відкритих просторах під сонцем.


Ця фобія може мати різні причини. Деякі люди можуть досвіджати геліофобію унаслідок негативного досвіду, такого як отримання опіків від сонця у дитинстві або хвороби, пов'язаної з перебуванням на сонці. Інші можуть розвивати геліофобію через генетичну схильність до тривожних розладів або через вплив соціокультурних факторів, таких як страхи перед раком шкіри.


Симптоми геліофобії можуть включати:

1. Інтенсивний страх та тривогу при тількиї думці про сонце або сонячне світло.

2. Уникання активностей, які вимагають перебування на відкритому повітрі за сонячної погоди.

3. Фізіологічні реакції, такі як пітливість, серцебиття, нудота або запаморочення при зустрічі з сонцем.

4. Відчуття безпорадності та нервозності при відкритому сонячному світлі.


Якщо ви стикаєтесь з геліофобією, важливо шукати допомогу фахівців. Психотерапія, така як когнітивно-поведінкова терапія, може бути ефективним методом лікування фобії. Фахівець допоможе вам розібратися зі своїми страхами, розвивати стратегії заспокоєння та повертати вам контроль над вашим життям.


Необхідно також пам'ятати про важливість захисту від сонця. Якщо сонце є тригером вашого страху, використовуйте захист від сонця, такий як креми з високим фактором захисту від сонця, сонячні окуляри та одяг, який захищає шкіру від прямих сонячних променів.


Геліофобія - це серйозне психологічне становище, яке може суттєво обмежити якість життя людини. Не бійтеся звертатися по допомогу фахівців і крок за кроком працюйте над побороттям свого страху перед сонцем. Пам'ятайте, що ви не самотні, і зі своїми страхами можна боротися.

コメント


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page