top of page

Психічні функції згідно Фрейду це

Психічні функції згідно Фрейду, це важливий аспект психології. За поглядами Зигмунда Фрейда, людська психіка складається з трьох основних складових: ід, его та супер-его. Кожна з цих складових виконує свою роль у формуванні нашої особистості та реакцій на зовнішні подразники.


Iд є найпримітивнішою та невідомою складовою психіки, яку наші свідомість і навіть певна частина несвідомого не можуть контролювати. Ід домінує в перші роки життя та визначає наші базові потреби, такі як їжа, сексуальне задоволення, комфорт і безпека. Ід працює за принципом задоволення, де вона прагне максимального задоволення без жодних обмежень.


Его, з іншого боку, виступає як раціональна та реалістична частина психіки людини. Его намагається забезпечити задоволення потреб ід, але за умови дотримання соціальних, моральних і етичних норм. Его працює за принципом реалістичної задоволеності, де воно шукає компроміс між потребами ід та обмеженнями зовнішнього світу.


Супер-его включає норми, цінності та стандарти, які позаяк встановлюються суспільством та родинним оточенням. Воно служить уявною ідеалізацією себе, та виступає як контролюючий механізм для задоволення потреб ід, але з урахуванням культурних норм. Супер-его включає сумління, приписи моралі, відповідність соціальним ролям і самооцінку.


За Фрейдом, баланс і взаємодія між цими трьома складовими психіки визначає наше психічне здоров'я та функціонування. Значна дисгармонія між ними може призвести до психічних розладів і конфліктів.


Розуміння цих психічних функцій може допомогти нам усвідомити та розібратися в наших реакціях, потребах та діях. Важливо розвивати свідомість про ці різні аспекти нашої психіки та постійно працювати над досягненням гармонії між ними.


Фрейдівська психологія стала однією з основоположниць та важливим напрямком розвитку психологічної науки. Вона дала дорогоцінний внесок у розуміння та пояснення психічного життя людини.


Заключаючи, психічні функції згідно з Фрейдом - це складові, що розвиваються в нашій психіці, які впливають на наше поведінкове, емоційне та психічне функціонування. Розуміння їх ролі і взаємозв'язку може допомогти нам краще зрозуміти і працювати з нашою особистістю та здоров'ям.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page