top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Психоаналітична теорія це

Психоаналітична теорія є однією з найвпливовіших та найрозповсюдженіших шкіл психології. Розроблена Зигмундом Фрейдом в кінці XIX століття, вона стала початком нової ери у вивченні та розумінні людської психіки.


Психоаналітична теорія базується на припущенні про те, що найглибші роздуми, бажання та несвідомі переживання формують наші поведінку та шаблони мислення. Вона відходить від уявлення, що людина виявляє свої справжні мотиви та прагнення через розумну постановку питань та самоаналіз. Психоаналіз стверджує, що багато з наших дій та вчинків сховані в глибинах нашої свідомості, і щоб розкрити їх, слід провести проникливий внутрішній дослід.


Однією з ключових концепцій психоаналітичної теорії є ідея про несвідомий розум. Фрейд вважав, що наш розум формується з трьох складників - свідомого, передсвідомого та несвідомого. Цей тримірний розум взаємодіє та впливає на нашу поведінку та мислення. Несвідомий, за Фрейдом, складається з тих думок, фантазій та прагнень, які ми не маємо свідомості, але вони все ж присутні у нашому житті та впливають на наші реакції та рішення.


В психоаналітичній теорії багато уваги приділяється також розвитку особистості та психо-сексуальному розвитку. Фрейд та його послідовники вважали, що етапи психо-сексуального розвитку впливають на формування нашої особистості та характеру. Ця концепція допомагає пояснити вплив раннього дитинства на подальше життя та привабливість певних партнерів.


Застосування психоаналітичної теорії може бути корисним і розширити розуміння самого себе та інших людей. Вона може допомогти впоратися з конфліктами, посилити внутрішню самосвідомість та розкрити потенціал для особистісного росту. Заснована на психоаналітичній теорії психотерапія може допомогти змінити шкідливі навички та установки, знаходячи корені проблем у несвідомому та працюючи над ними.


Незважаючи на основоположність психоаналітичної теорії, вона також мала свої критики. Висловлюються сумніви щодо достовірності кількох концепцій, його гендерних та сексуальних аспектів, а також важливості розгляду дитинства як єдиного впливового фактора на формування особистості.


У психоаналітичній теорії багато складних та глибоких аспектів, які можуть опанувати багато часу та досвіду, щоб їх повністю зрозуміти і впровадити. Однак, вона продовжує бути важливою складовою сучасної психології та психологічної допомоги. Той факт, що психоаналітична теорія активно обговорюється та розвивається у сучасному світі, свідчить про її значущість і актуальність у нашому розумінні людської психіки.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page