top of page

Мотивація - це один з основних понять психології, яке впливає на наше поведінку, напрямок дій і рішення. Вона визначає, чому ми робимо те, що робимо, і як ми реагуємо на зовнішні подразники та внутрішні потреби. Мотивація є важливим аспектом нашого життя, оскільки вона допомагає нам досягати наших цілей і почуватися задоволеними зі своїми досягненнями.


Сутність мотивації полягає у поясненні того, що підпалує вогонь в середині нас, що робить нас рухатися вперед і намагатися досягти успіху. Цей психологічний процес включає в себе різні фактори, такі як внутрішня мотивація (мотиви, які походять зсередини нас), зовнішня мотивація (мотивація, що походить ззовні, така як винагорода або покарання), інтранзитивний мотив (наша потреба досягнути чогось окремого) і транзитивний мотив (наша потреба піти заради когось іншого).


Насправді, щоб зрозуміти сутність мотивації, ми повинні звернутися до основних теорій психології, які проаналізовані вченими. Одна з найвідоміших теорій - теорія мотивації А. Маслоу, відома як «Піраміда потреб» або «Теорія потреб». Згідно з цією теорією, є п'ять рівнів потреб: фізіологічні потреби, потреби в безпеці, потреби належності, потреби в заслугах та потреби в самореалізації. Ця теорія наголошує, що мотивація поступово розвивається від нижчих рівнів потреб до вищих, причому наша поведінка визначається найбільш сильними потребами, які варто задовольнити у даний момент.


Інша відома теорія - теорія очікування, розроблена В. Врумом. Згідно з цією теорією, мотивація визначається уявленнями і очікуваннями щодо результатів наших дій. Якщо ми очікуємо позитивні результати з певної активності, то наша мотивація зростає, і ми будемо старатися досягти цих результатів. Зворотне, якщо ми очікуємо негативні результати, то наша мотивація знижується.


Існує безліч інших теорій, концепцій та підходів, які вивчають мотивацію і спробують пояснити, чому ми робимо те, що робимо. Важливо пам'ятати, що мотивація є індивідуальною, і те, що може вас мотивувати, необов'язково мотивуватиме когось іншого.


Таким чином, мотивація - це складний і багатогранний психологічний процес, який охоплює наші потреби, очікування та бажання. Вона спонукає нас до дії і допомагає досягнути наших цілей. Розуміння цього поняття допоможе нам краще розбиратися в нашій внутрішній мотивації та покращувати якість нашого життя.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"