top of page

Локус контролю це термін, введений в психологічній науці, який відноситься до області психології особистості. Локус контролю описує спосіб, яким людина сприймає і пояснює причини подій в своєму житті та контролює їхні результати. Два основних типи локусу контролю існують: зовнішній і внутрішній.


Люди з внутрішнім локусом контролю вірять, що вони відповідальні за свої вчинки та результати, і що їхні дії мають вплив на їхнє життя. Вони вірять у свої здібності і відчувають себе відповідальними за свої успіхи або невдачі. Люди з внутрішнім локусом контролю часто виявляють високі рівні мотивації, самодисципліни та самоконтролю.


З іншого боку, люди з зовнішнім локусом контролю вірять, що зовнішні фактори або випадковість мають великий вплив на їхнє життя. Вони часто відносять свої успіхи або невдачі до зовнішніх обставин, випадку або впливу інших людей. Люди з зовнішнім локусом контролю можуть відчувати більшу безпорадність і небажання брати відповідальність за свої дії.


Важливо зауважити, що локус контролю може змінюватися впродовж життя людини під впливом досвіду, соціальних чинників та особистісного розвитку. Індивіди можуть навчитися більше контролювати свої дії та реакції, розвиваючи внутрішній локус контролю.


В дослідженнях психології локус контролю є важливим концептом, оскільки він пов'язаний зі ставленням людини до власного життя, самооцінкою, мотивацією та впливом на різні життєві сфери, включаючи навчання, кар'єру та особисті стосунки.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"