top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент з лялькою Бобо та навчання через спостереження


Один з найвідоміших експериментів, який допоміг розкрити особливості навчання через спостереження, – Експеримент з лялькою Бобо, проведений Альбертом Бандурою.


Альберт Бандура – видатний американський психолог, який присвятив свою роботу дослідженню впливу соціального середовища на людську поведінку. Експеримент з лялькою Бобо, проведений Бандурою в 1961 році, виявився дуже важливим для розуміння навчання через спостереження.


Експеримент полягав у тому, що діти бачили відео, на якому доросла людина демонструвала агресивну поведінку до ляльки Бобо. Після того, як діти переглянули це відео, їм дозволялося самим взаємодіяти з лялькою. Виявилося, що діти, які спостерігали агресивну поведінку дорослої людини, наслідували цю поведінку у взаємодії з лялькою Бобо.


Бандура дійшов висновку, що люди навчаються не лише через власний досвід, а й через спостереження імітаційної поведінки інших людей. Це означає, що ми можемо навчитися новим навичкам або змінити особистість шляхом набуття знань із моделей, які ми спостерігаємо.


Експеримент з лялькою Бобо має велике значення у розвитку психології, оскільки допоміг зрозуміти, як соціальне середовище впливає на формування поведінки. Він також підтвердив важливість прикладу та моделювання для навчання в соціальному контексті.


Цей експеримент активно використовується в сучасній психології та освіті. Він показав, що багато наших навичок і поведінкових зразків формуються через спостереження імітаційної поведінки та моделювання.


Наслідки експерименту з лялькою Бобо також підкреслюють важливість суспільного контексту для формування людської особистості. Діти навчаються поводитися так, як інші люди у їх оточенні, і це включає як позитивну, так і негативну поведінку.


Таким чином, експеримент з лялькою Бобо підкреслив значення соціального середовища та впливу моделюючої поведінки на формування особистості. Цей експеримент не лише змінив наше розуміння процесу навчання, але й надав нам можливість розглянути ширші соціальні проблеми, пов'язані з впливом навколишнього середовища на індивіда.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page