top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Як психолог працює з панічними атаками?


Панічні атаки є однією з найпоширеніших психологічних проблем, з якими звертаються до фахівців з психотерапії.


Ці епізоди інтенсивної тривожності можуть серйозно впливати на якість життя і психічний стан людини.


У цій статті ми розглянемо, як психолог працює з панічними атаками та які методи використовуються для допомоги клієнтам управляти своїми емоціями та знизити вплив панічних атак на повсякденне функціонування.


1. Розуміння панічних атак


Першим кроком для психолога є розуміння панічних атак та їх проявів у кожного клієнта. Важливо з'ясувати, як часто вони відбуваються, чим їх викликають та яким чином впливають на поведінку і самопочуття особистості. Панічні атаки можуть мати фізичні симптоми, такі як серцебиття, поколювання в грудях, запаморочення, а також психологічні симптоми, включаючи переляк, страх перед втратою контролю або смертю.


2. Індивідуальний підхід до психотерапії


Кожна людина унікальна, тому підхід психолога до роботи з панічними атаками повинен бути індивідуальним. Психотерапевт створює сприятливу та підтримуючу атмосферу, де клієнт може розповісти про свої емоції, страхи та переживання. Важливо встановити довіру та співпрацю між психологом і клієнтом, щоб клієнт відчував, що може відкрито висловлювати свої почуття без страху відсудження або засудження.


3. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ)


КПТ є одним із найефективніших підходів у роботі з панічними атаками. Вона спрямована на зміну негативних мислей та поведінки, які підтримують тривожні реакції. Психолог допомагає клієнту ідентифікувати деструктивні мислення та замінити їх більш здоровими та реалістичними поглядами. Це допомагає знизити рівень тривоги та збільшити впевненість у себе.


4. Техніки релаксації та медитації


Використання технік релаксації та медитації може бути корисним для зниження тривожності та стресу, пов'язаних з панічними атаками. Психолог навчає клієнтів методам глибокого дихання, прогресивної м'язової релаксації та медитації, щоб допомогти їм знаходити спокій та зосередженість у непростих ситуаціях.


5. Робота з травмою


Часом панічні атаки можуть бути пов'язані з травматичними подіями в минулому. Психолог допомагає клієнтові осмислити та переробити травматичний досвід, що може сприяти зменшенню інтенсивності панічних атак. Терапевти можуть використовувати методи емоційно-фокусованої терапії або терапії травми, щоб забезпечити оптимальний підхід до роботи з цими питаннями.Панічні атаки можуть бути викликом для тих, хто стикається з цією проблемою, але з допомогою психолога можна знизити їх вплив на життя.


Психотерапевт працює з клієнтом, допомагаючи їм розуміти корені своїх панічних атак, розвивати здорові механізми копінгу та змінювати негативні мислення та поведінку.

Терапевти також вчать техніки релаксації та медитації для зниження тривоги.

Працюючи разом, клієнт та психолог створюють індивідуальний план терапії, який допомагає впоратися з панічними атаками та жити повноцінним і щасливим життям.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page