top of page

Тілесно дисморфічний розлад (ТДР) це

Тілесно дисморфічний розлад (ТДР) це психічний стан, який характеризується надмірною обуреністю самопочуттям та сприйняттям власного зовнішнього вигляду. Люди, що страждають від ТДР, основну увагу скеровують на потенційні "дефекти" своєї зовнішності, які, на їх думку, є обтяжливими та неприйнятними.


Симптоми ТДР можуть проявлятися у різних формах, включаючи обурення від форми тіла, розмірів або ваги, структури шкіри, форми обличчя, розташування волосся чи форми носа. Люди з ТДР можуть проводити безліч часу перед дзеркалом, аналізувати та звертати увагу на свої "дефекти", порівнювати себе з ідеалом краси й відчувати значний дискомфорт.


Оскільки ТДР є психічним розладом, важливо враховувати, що його причиною не є фізичні аномалії або недоліки, а поглиблена, часто перекручена, сприйняття себе самого. Люди з ТДР часто не здатні прийняти й побачити свою зовнішність такою, якою вона є насправді. Це може призводити до низки психологічних та емоційних проблем, включаючи депресію, тривогу, компульсивні розлади, соціальну ізоляцію та навіть суїцидальні думки.


Лікування ТДР зазвичай включає психотерапію, консультування фахівця з психічного здоров'я, а іноді й ультразвукове дослідження мозку. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є одним із найпоширеніших підходів до лікування ТДР. Вона допомагає клієнтам розуміти та змінювати негативні мислення та сприйняття власного вигляду. КПТ також включає в себе практики, спрямовані на зменшення компульсивних дій, які можуть виникати внаслідок ТДР.


Важливо пам'ятати, що ТДР є серйозним станом, який може суттєво впливати на якість життя людини. Пошук допомоги від професійних психологів та інших фахівців здоров’я є кроком управління цим станом та поліпшенням самопочуття та психологічного благополуччя.


Для отримання більш детальної інформації про ТДР та його лікування, рекомендується звернутися до спеціаліста-психолога або психіатра, які можуть надати індивідуальну допомогу та підтримку.

Теги:

Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page