top of page

Тривожність є психологічним терміном, який використовується для опису почуття напруження, нервовості та страху, які можуть виникати в різних ситуаціях. Це нормальна реакція організму на стресові подразники, і тривожність може мати як короткочасний, так і тривалий характер.


Однак, коли тривожність стає надмірною і постійною, вона може стати психологічним розладом, відомим як тривожний розлад. Люди з тривожним розладом постійно переживають почуття тривоги, незалежно від ситуації, і це може суттєво впливати на їх повсякденне функціонування і якість життя.


Симптоми тривожності можуть бути різними і включати постійне переживання небезпеки, тривожні думки та очікування негативних подій, тривогу фізичного характеру, таку як прискорене серцебиття та потовиділення, труднощі зі сном і концентрацією.


Тривожність може мати різні причини, включаючи генетичні фактори, навколишнє середовище, здоров'я та життєвий досвід. Важливо звернутися до фахівця, якщо тривожність стає занадто нав'язливою і заважає вам насолоджуватися життям та виконувати повсякденні завдання.


Лікування тривожності може включати психотерапію, таку як когнітивно-поведінкову терапію, та при необхідності лікарську підтримку. Крім того, існує багато стратегій самодопомоги, таких як вправи релаксації, здоровий спосіб життя і підтримка від родини та друзів.


Особисте здоров'я і благополуччя - це невід'ємна частина людського життя, і розуміння терміну тривожності може допомогти нам краще орієнтуватися власними почуттями та знайти способи подолання стресу. Уважне ставлення до своїх емоцій і пошук допомоги, коли це потрібно, є важливими кроками на шляху до психологічного благополуччя.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"