top of page

Нарцисизм це важливий термін, що описує особливий стан самосвідомості та сприйняття себе людиною. Ця концепція була вперше введена в наукову обіговість австрійським психоаналітиком Зигмундом Фрейдом, але отримала особливу популярність завдяки роботам психоаналітика Карла Густава Юнга та інших вчених.


Нарцисизм можна розглядати з кількох аспектів


1. Егоцентризм та прагнення до самовихвалення: Нарцисизм часто виявляється у відчутті власної важливості та переваги над іншими. Особа з нарцисистичними рисами може бути схильною до надмірного самопіднесення та бажання дошкуляти власні досягнення.


2. Слабкість до критики: Люди з нарцисистичними рисами можуть бути вразливими до критики та негативних відгуків. Вони часто сприймають критику як загрозу власної самооцінці та ідентичності.


3. Бажання вразити і здивувати інших: Нарцисизм може виявлятися в постійній потребі вражати і здивовувати оточуючих. Особа може прагнути бути центром уваги та постійно шукати визнання.


4. Постійний пошук підтримки та захвалення: Люди з нарцисистичними рисами можуть постійно шукати підтримки, захвалення та підкріплення від інших. Вони можуть бути невдоволеними, якщо не отримують достатньо уваги.


5. Поглиблений аналіз свого внутрішнього "я": Нарцисизм також може включати в себе поглиблений аналіз власних почуттів, бажань та мотивацій.


Важливо відзначити, що нарцисизм може мати як позитивні, так і негативні аспекти. Посильний нарцисизм може бути джерелом мотивації та самодисципліни. Однак надмірний нарцисизм може вести до проблем в міжособистісних відносинах та психологічних труднощів.


Усі ці аспекти нарцисизму потребують уважного вивчення та розуміння, щоб краще розкрити його вплив на психічний стан людини. Нарцисизм є важливим аспектом в психології та психотерапії і вимагає компетентного підходу фахівців у цій галузі.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page