top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Компульсивний розлад сексуальної поведінки

Компульсивний розлад сексуальної поведінки є психічним порушенням, яке характеризується нездатністю контролювати свою сексуальну поведінку.


Це стан, коли особа відчуває неконтрольований і нестерпний потяг до певних сексуальних дій або поведінки. Це може включати надмірну мастурбацію, часту зміну сексуальних партнерів, патологічну залученість до порнографії, ексгібіціонізм, сексуальне насильство, пристрастя до проституції або інші неконтрольовані сексуальні дії.


Хоча сексуальна поведінка впадає в нормальний розмах людського досвіду, компульсивний розлад сексуальної поведінки відрізняється від здорової і природної сексуальної активності. Особи з цим розладом часто витрачають значну кількість часу і енергії на сексуальні дії, незалежно від власних бажань або наслідків.Основні симптоми компульсивного розладу сексуальної поведінки включають:


1. Занепокоєння і дистрес, пов'язані зі своєю сексуальною поведінкою.


2. Неуспішні спроби контролювати або змінити свою сексуальну поведінку.


3. Надмірне ризиковане сексуальне поведінка, що може призвести до фізичних або емоційних наслідків.


4. Порушення особистих і соціальних відносин через сексуальну поведінку.


5. Відчуття втрати контролю або нездатності зупинитися з певними сексуальними діями.Компульсивний розлад сексуальної поведінки може бути результатом різних факторів, таких як дитячі травми, сексуальні злочини, вживання наркотиків або алкоголю, страхи або низьке самооцінювання. Цей розлад може суттєво впливати на якість життя особи, її стосунки і роботу.


Лікування компульсивного розладу сексуальної поведінки включає психотерапію, ліки та підтримуючу психологічну допомогу. Психотерапевти можуть допомогти особі зрозуміти причини та наслідки їх сексуальної поведінки, вивчити навички самоконтролю та розвивати здорове ставлення до сексуальності. Ліки, такі як антидепресанти або препарати заспокоюючої дії, можуть бути призначені залежно від супутніх симптомів та діагнозу.


Варто зазначити, що компульсивний розлад сексуальної поведінки потребує підтримки і розуміння навколишніх людей. Розробка здорових меж і обмежень в сексуальній поведінці може бути корисною для контролю розладу і покращення якості життя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page