top of page

Дисоціація - це психологічний феномен, який описує розрив унутрішнього почуття єдності особистості і свідомості. Вона може виникати внаслідок стресу, травми або інших надзвичайних подій. У людей можуть відбуватися різні форми дисоціації, включаючи дисоціативні амнезії, дисоціативні стани, фуги та дисоціативні рухові порушення.


Дисоціація є захисним механізмом, який може допомогти людині впоратися з емоційним стресом. В той же час, надмірна дисоціація може бути деструктивною і призводити до проблем у функціонуванні усього організму.


Дослідники вважають, що дисоціація може бути пов'язана з психологічними порушеннями, такими як посттравматичний стресовий розлад, розлади особистості, депресія та тривожні розлади. Люди з дисоціацією можуть бути більш схильні до саморуйнувальної поведінки та зловживання речовинами, оскільки це може стати способом уникнути неприємних емоцій.


Одним з основних аспектів лікування дисоціації є психотерапія, зокрема, використання методів, таких як когнітивно-поведінкова терапія та ЕМДР (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Ці методи можуть допомогти людині розширити свідомість про свої дисоціативні прояви, знизити їх інтенсивність та зайнятися їх регулюванням.


Нарешті, для людей, що стикаються з дисоціацією, важливо розуміти, що вони не самі, і у них є можливість отримати підтримку та допомогу від кваліфікованих спеціалістів. Освіта про дисоціацію та її ефективне лікування може виявитися надзвичайно корисною для всіх - як для тих, хто стикається з цим станом, так і для тих, хто навколо них.

Теги:

Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page