top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

😳 Ваші проблеми з самооцінкою та невпевненість у собі — у вас в голові!


✍️ Рина Полянська, @Rina_psyhologist сертифікований психолог, КПТ- та арт-терапевт


💬 Понад 80 років тому був проведений цікавий психологічний експеримент, який показав, як наше середовище і оточення впливає на нашу самооцінку!


👨‍🏫 У 1939 році, в університеті штату Айова, психолог Уенделл Джонсон та його дослідницький колектив вирішили вивчити причини заїкання. Вони обрали 22 молодих людей для свого експерименту, 12 з яких не мали жодних проблем із мовленням, зокрема заїкання. До половини групи ставилися неупереджено і привітно, тоді як інші потрапили у середовище, де їм постійно повторювали, що вони заїкаються.


😳 Що це показало? На перший погляд, ніхто з учасників експерименту не почав заїкатися внаслідок цього дослідження. Але це було лише видимою частиною історії. Ті, хто постійно відчували тиск і упереджено негативне ставлення, набули проблем із самооцінкою. Віра в цей їхній недолік стала насінням, що проросло відчуттям низької самооцінки, що, у свою чергу, виявилося у взаєминах з собою та іншими.

🧩 Цей експеримент показує нам, наскільки потужним може бути наше власне ставлення до себе і ставлення інших до нас. І хоча експеримент був проведений понад 80 років тому, його важлива мораль залишається актуальною донині!


📲 Якщо потрібна психологічна допомога, натискайте на нік і записуйтеся: @Rina_psyhologistComments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page