![](https://static.wixstatic.com/media/f9b8c8_66a22dd1274c43e49bfa5ef9a52184d0~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_116,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/f9b8c8_66a22dd1274c43e49bfa5ef9a52184d0~mv2.jpg)
↪️ Якщо страх нас паралізує і ми не готові сприймати інформацію та діяти, то небезпека нас мобілізує до дій (бий, біжи чи завмри). Щоб впоратися зі страхом і мобілізуватися, ось три кроки:
1️⃣ Назви вголос свій страх:
Страх – це нормально. Випиши на папір, чого конкретно ти боїшся: померти, залишитися без грошей, без житла тощо. Озвуч свої страхи, не ховай голову в пісок.
2️⃣ Прийми ці страхи:
Як тільки ми приймаємо страхи і розуміємо, чого конкретно ми боїмося, ми отримуємо величезний ресурс. Тепер ми знаємо страх в обличчя і не біжимо від нього, а приймаємо його.
3️⃣ Запитай себе, що ти можеш зробити зараз?
Що потрібно зараз купити, підготувати документи, речі першої необхідності.
Зроби свій план і йди за ним.
🔗 Наш мозок адаптується до стресу та небезпеки 3-5 днів. Але проблема буде в тому, що коли небезпека спаде, стрес залишиться на тому самому рівні. Але це вже наступний крок.
😌 Щоб мозок був у спокої, йому треба щось контролювати!
Щоб заспокоїти наш розум, ми можемо спланувати наші дії ☝🏻
Можна за списком того, що потрібно зробити, можна розписати за часом.
❤️ Ваша Якубік Юлія