top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Чому задуми стають менш цікавими, коли ми вже уявили собі їх досягнення. Парадокс уявлення мети.


Мотивація є важливою складовою успіху у досягненні мети, будь то початок заняття спортом, освоєння нової навички або досягнення кар'єрних амбіцій.

Але чому іноді, коли ми уявляємо собі, що вже досягли цієї мети, наша мотивація зменшується?

Відповідь на це питання має коріння у психології та когнітивних процесах, які відбуваються у нашому розумі.1. Ефект видалення мети:

Коли ми уявляємо собі, що вже досягли мети, наш розум сприймає це як досягнення, що вже стало реальністю. Це викликає ефект видалення мети, оскільки ми вже отримали задоволення від її досягнення, навіть якщо це сталося лише уявно. Цей ефект може зменшити нашу мотивацію, оскільки ми відчуваємо, що мета вже досягнута.


2. Згубна самозадоволеність:

Уявлення мети як досягненої може також привести до згубної самозадоволеності. Коли ми досліджуємо свою уявну успішність, можемо відчувати певну міру психологічного задоволення, яке може зменшити нашу бажання працювати далі над досягненням цілі.


3. Реалізація труднощів:

У процесі уявлення досягнення мети, ми можемо не врахувати труднощі, які можуть виникнути на шляху до її досягнення. Наше уявлення може бути спотвореним і не враховувати заперечень, втрати мотивації або інших факторів, які можуть впливати на нашу здатність досягти мету. Як результат, коли стикаємося з реальністю, наша мотивація може зменшитися, оскільки ми розуміємо, що досягнення мети вимагає додаткових зусиль і часу.Уява грає важливу роль у нашій мотивації і орієнтації на досягнення мети.

Проте, коли ми уявляємо собі, що вже досягли цієї мети, наша мотивація може зменшитися через ефект видалення мети, згубну самозадоволеність та недооцінку труднощів. Інформація про ці психологічні процеси може бути корисною для нашого розуміння та підтримки мотивації нашого розвитку та досягнення поставлених цілей.


Постарайтеся бути свідомими про те, як ваше уявлення мети впливає на вашу мотивацію, і використовуйте його як інструмент для збереження позитивної енергії та наполегливості у досягненні своїх мрій.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page