top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Фрустраційна агресія це

Фрустраційна агресія це поняття, що використовується в психології для пояснення певних типів поведінки, пов'язаних зі сприйняттям незадоволення або обмежень у досягненні бажаних цілей. Цей термін виникає в результаті комбінації двох понять: "фрустрація" та "агресія".


У широкому розумінні, фрустрація описує почуття розчарування і невдоволення, що виникають у людини, коли її потреби, бажання або дії зустрічають перешкоди або заважаються. Це може бути результатом зовнішніх обставин, таких як соціальні, економічні або особисті фактори, а також внутрішніх перешкод, таких як конфлікт між різними мотиваціями або недостатньо розвинутих навичок.


Агресія, з свого боку, розглядається як проявність негативної енергії, спрямованої на ураження або спричинення шкоди іншим людям, тваринам або собі. Вона може мати різні форми і проявлятися як фізична, вербальна або психологічна агресія.


Коли ці дві концепції поєднуються, фрустраційна агресія виникає, коли людина відчуває фрустрацію і реагує на неї агресивним способом. Зрозуміти цю форму агресії допомагає розглядати фактори, що призводять до виникнення фрустрації, а також види індивідуальних особливостей, які можуть збільшувати схильність до такої поведінки.


Фрустраційна агресія може мати негативні наслідки як для самої людини, так і для її оточення. Це може призводити до конфлікту, погіршення взаємин і психологічних проблем. Тому важливо вивчати цей тип поведінки, зокрема в рамках психології, щоб розуміти його причини і розробляти ефективні стратегії управління фрустраційною агресією.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page