top of page

Телефонофобія: страх телефону та очікування телефонного дзвінка


Технологія додала багато переваг і зручностей до нашого повсякденного життя, але вона також створила нові проблеми і фобії. Одна з них - телефонофобія, страх телефону та очікування телефонного дзвінка. Телефонофобія - це стан дискомфорту або страху, що виникає при мисленні про телефонні дзвінки або при загальному очікуванні дзвінка.


Для осіб, що страждають від телефонофобії, просто побачити невідомий номер на дисплеї телефону може викликати тривожну реакцію. Це може бути пов'язано з різними причинами, такими як соціальна тривога, неувереність у себе, страх перед відмовою або просто неприємними досвідами в минулому.


Для людей з телефонофобією дзвінки стають справжнім способом мук. Вони можуть відкладати відповідь на дзвінок, відмовлятися від робочих можливостей або уникати необхідних дзвінків. Це може мати негативний вплив на їхнє професійне та особисте життя.


Отже, як можна подолати телефонофобію і зменшити страх перед телефоном? Ось кілька корисних порад:


1. Поступове звикання: Поступово збільшуйте тривалість і кількість телефонних дзвінків, з якими ви комунікуєте. Почніть з коротких і простих дзвінків, наприклад, замовлення їжі по телефону, а потім поступово переходьте до тривалих і більш складних розмов.


2. Визначте ціль: Чітко визначте мету дзвінка перед тим, як зробити його. Заздалегідь підготуйтеся і матеріалізуйте свої ідеї, щоб вам було легше провести розмову.


3. Практикуйте активне слухання: Будьте уважними до співрозмовника і зосередьтеся на його словах. Враховуйте, що вас слухають і цінують вашу думку. Це може допомогти знизити тривогу під час розмови.


4. Позитивне підсилення: Після успішного дзвінка нагороджуйте себе чимось приємним, як похвала за преодоління страху. Це може підвищити вашу мотивацію для подальшого прогресу.


5. Підтримка професіонала: Якщо ваша телефонофобія не дозволяє вам нормально жити, розгляньте можливість звернутися до психотерапевта або курсу з подолання страху перед телефоном. Вони можуть забезпечити вам необхідну підтримку та засоби для подолання вашого страху.


Не забувайте, що телефон - це всього лише інструмент комунікації, а не щось загрозливе чи небезпечне. Працюйте над своїми страхами, зосереджуйтеся на позитивних результатих і навчайтесь впевнено використовувати телефон для досягнення своїх цілей.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page