top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Сенсорна пам'ять - це одна з основних складових пам'яті, що використовується людиною для збереження інформації зовнішнього світу. Вона є першою стадією збереження інформації і надає можливість людині "зловити" нову інформацію, яка надходить до неї через різні сенсорні канали - зоровий, слуховий, тактильний і т. д.


Сенсорна пам'ять має обмежену ємність і тривалість збереження інформації. Вона працює швидко і автоматично, дозволяючи людині сприймати і обробляти велику кількість інформації одночасно. Протягом кількох секунд інформація, яка потрапляє до сенсорної пам'яті, перебуває в стані потенційного доступу до більш глибокого аналізу і обробки.


Прикладом роботи сенсорної пам'яті може бути швидке прочитання рядка тексту, коли слова здаватимуться звичайними знаками, а не окремими символами. Це свідчить про те, що сенсорна пам'ять дозволяє нам утримувати інформацію в свідомості лише на короткий період часу перед тим, як вона втрачається або переходить до інших складових пам'яті.


Отже, сенсорна пам'ять відіграє важливу роль в сприйнятті та розумінні оточуючого світу, допомагаючи нам фіксувати нову інформацію перед надходженням до більш стійких форм пам'яті.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page