top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

💌 Самооцінка та самоцінність


💬 Самооцінка та почуття самоцінності відіграють важливу роль у нашому житті. Вони відображають те, як ми сприймаємо себе, свої вміння, досягнення і ставлення до себе. Основна різниця між самооцінкою та почуттям самоцінності полягає в тому, що самооцінка - це загальна оцінка себе, а самоцінність - це емоційне переживання, пов'язане зі своєю цінністю та важливістю.


🧩 Самооцінка включає в себе свідомі оцінки, які ми даємо собі на основі нашого знання, навичок, досягнень і поведінки. Вона може бути позитивною, коли ми віримо в себе і свої здібності, або негативною, коли ми вважаємо себе менш цінними або нездатними досягти успіху. Самооцінка може змінюватися залежно від ситуацій і впливу зовнішніх факторів.


🧩 Самоцінність, з іншого боку, відображає наше емоційне ставлення до себе. Це почуття власної цінності, гідності та поваги до себе. Висока самоцінність означає, що ми віримо в себе, маємо позитивне ставлення до себе і відчуваємо себе цінними. Низька самоцінність, навпаки, виявляється в почутті неповноцінності, нездатності досягти успіху і низької самооцінки.


🔗 Самооцінка і самоцінність можуть взаємодіяти між собою. Наприклад, позитивна самооцінка може сприяти високій самоцінності, а негативна самооцінка може призводити до нижчої самоцінності. В свою чергу, висока самоцінність може сприяти поліпшенню самооцінки і сприйняттю своїх досягнень більш позитивно.


🙏 Для розвитку здорової самооцінки та підвищення почуття самоцінності важливо працювати над самопізнанням, саморефлексією та самосвідомістю. Важливо визнавати свої сильні сторони, вміти приймати себе такими, які є, і розвивати свої навички та здібності. Підтримка від оточуючих людей, позитивне середовище та досягнення малих цілей також можуть позитивно впливати на самооцінку та почуття самоцінності.


💞 Кожна людина має унікальні характеристики і може працювати над покращенням своєї самооцінки та почуття самоцінності відповідно до своїх потреб і цінностей.


Comentarii


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”