top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Переживання сорому це

Переживання сорому емоційний стан, що характеризується почуттями незадоволення, неприйнятності та відчуттям вини внаслідок помітного порушення соціальних норм. Переживання сорому можуть виникати внаслідок відчуття вини за свої дії, слабкості власної особистості, непривабливістю зовнішності або незручністю виходу на загальний огляд соціуму. Вони визначаються як внутрішні переживання та емоційні реакції, що можуть викликати стресовий стан особистості та впливати на її самоповагу.


Переживання сорому можуть бути зв'язані з різними ситуаціями в житті людини, наприклад, публічним виступом, відмовою від певних соціальних норм чи цінностей, несуттєвими помилками чи недоліками, зневагою оточуючих або станами, коли особистість відчуває себе неповноцінною та неприйнятою соціальним оточенням чи спільнотою.


Основними ознаками переживання сорому в психології є почуття вини, стресу, неприйняття своєї особистості та бажання уникнути ситуацій, що можуть викликати такі переживання. Переживання сорому можуть мати важливий вплив на психологічний стан особистості, роздрібнювати її увагу, поглиблювати почуття вини та неприйнятності і негативно впливати на довіру до себе та взаємини з оточуючими.


Для подолання переживань сорому важливо проявляти самоповагу, розвивати прийняття та толерантність до власної особистості, встановлювати здорові границі в соціальних відносинах та справляти навчання рівноваги між своїми інтересами і потребами та очікуваннями соціуму. Ефективний спосіб подолання переживання сорому полягає у пошуку та здійсненні підтримки від людей, яким можна довіряти, та розвитку навичок позитивної саморефлексії та самопідтримки.

Теги:

Comentarios


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page