top of page

Паніка — що це і як з нею справлятися


Запевняю вас, ви не самі. Багато хто з нас відчуває певну міру тривоги та незручності у важких ситуаціях, але коли ці почуття досягають критичної точки, ми можемо зіткнутися з панікою. Цей психологічний термін описує сильну показову реакцію, яку можна сприймати як важке порушення психічного здоров'я.


Що спричиняє паніку?


Паніка може бути викликана різними факторами, і вона нерідко розглядається як вираз уже існуючого стресу або тривоги. Основні причини виникнення паніки можуть включати, але не обмежуються наступними факторами:


1. Травматичний досвід: Досвід травматичної ситуації, такої як аварія або переживання насильства, може залишити глибокий емоційний слід, який може спричинити паніку у майбутньому.


2. Фобії: Наявність фобій, які викликають інтенсивний страх, можуть також сприяти виникненню панічних атак. Наприклад, люди зі страхом висоти можуть дуже нервуватися або затпити під час перебування на високій висоті.


3. Генетична схильність: Деякі люди мають підвищену схильність до панічних атак, оскільки у них є генетична передатність до реагування на стресові ситуації.


Як справлятися з панічними атаками?


Не засмучуйтесь, є кілька способів, які можуть допомогти вам подолати паніку. Ось кілька стратегій, на які варто звернути увагу:


1. Дихання: Контрольоване дихання може допомогти заспокоїти вас під час панічної атаки. Спробуйте глибоко вдихнути через ніс, тримайте подих на декілька секунд, а потім повільно видихайте через рот. Повторюйте цей процес, доки не відчуєте полегшення.


2. Медитація та релаксація: Регулярна медитація та практика релаксації можуть допомогти змінити спосіб реагування на стрес. Зосередження на позитивних думках та використання релаксаційних технік, таких як йога або глибоке м'язове розслаблення, може допомогти зменшити симптоми паніки.


3. Психотерапія та підтримка: Важливо звернутися до професійного психотерапевта або консультанта, який має досвід у роботі з особами з панічним розладом. Психотерапія може допомогти виявити і зрозуміти підлежачі причини і фактори, що сприяють паніці, і розробити ефективні стратегії для її подолання.


4. Здоровий спосіб життя: Здорове харчування, регулярна фізична активність та відпочинок сприяють загальному психологічному благополуччю. Майте на увазі, що паніка може збільшити симптоми, тому важливо дбати про своє фізичне та психічне здоров'я.


Хоча панічні атаки можуть бути вражаючими, важливо пам'ятати, що є способи управління і подолання паніки. Пошукайте підтримку та консультацію професіоналів, якщо симптоми панічних атак стають невитримуваними або суттєво обмежують вашу здатність функціонувати у повсякденному житті. Важливо пам'ятати, що ви не самотні, і що доступна допомога, яка допоможе вам подолати паніку і покращити якість вашого життя.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page