top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Ніхтофобія: страх темряви або ночі

Ніхтофобія, або страх темряви, є одним з найпоширеніших фобій, які впливають на людей. Вона проявляється як надмірний страх або тривога, пов'язана з пробуванням в темряві або навіть лише мисленням про це. Люди, що страждають від ніхтофобії, можуть відчувати сильну тривогу, коли опускається ніч або коли вони опиняються у темному місці.


Поняття ніхтофобії походить від грецького слова "νύκτα" (нюкта), що означає "ніч", та "φόβος" (фобос), що перекладається як "страх". Іноді ніхтофобію також називають ахлуофобією, скотофобією або еклуофобією, що вказує на різні аспекти страху темряви.


Перебування в темряві для багатьох людей може бути пов'язане з певними ризиками або небезпеками, такими як таємниця, небезпека від хижих тварин або можливість потрапити в небезпечну ситуацію без можливості побачити навколишнє середовище. Однак для людей з ніхтофобією, цей страх стає надмірним та перешкоджає нормальному функціонуванню.


Симптоми ніхтофобії можуть варіюватися від легких до серйозних. Деякі люди можуть відчувати загальну тривогу та дискомфорт, коли опускається темрява, тоді як інші можуть мати панічне напади страху, важкість у диханні та серцебиття. Необхідність бути в нічний час на вулиці або в темному приміщенні може викликати сильну тривогу та стрес.


Однак існує спосіби допомогти людям, що страждають від ніхтофобії, подолати свій страх і забезпечити нормальне функціонування. Лікування може включати психотерапію, зокрема когнітивно-поведінкову терапію, що допомагає людині змінити свої негативні думки та переконання, пов'язані з темрявою. Медикація також може бути рекомендованою для деяких пацієнтів з ніхтофобією.


Навчання технік релаксації та дихальних вправ також може бути корисним, адже це може зменшити рівень тривоги та стресу. Іноді експозиційна терапія використовується для поступового звичайнення до темряви та зниження страху.


Для тих, хто має ніхтофобію, важливо звернутися до професіонала з метою отримання належного лікування та підтримки. Цей страх може серйозно вплинути на якість життя людини, і раннє втручання може допомогти знизити його вплив.


Отже, ніхтофобія - це страх темряви, який може заподіяти значні негативні наслідки для тих, хто страждає від цього страху. Проходження психотерапії та інших методів лікування може допомогти подолати цю фобію і повернути нормальне функціонування.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page