top of page

Нозофобія – страх перед захворюванням або хворобою

Нозофобія – це страх перед захворюванням або хворобою. Це психологічний стан, в якому людина переживає надмірний страх і тривогу щодо свого здоров'я і можливості захворіти. Люди з нозофобією постійно перебувають у стані тривоги, часто перевіряють своє здоров'я, шукають симптоми хвороби і уникатимуть ситуацій, які вони сприймають як ризикові для зараження.


Нозофобія може мати різні причини. Часто вона розвивається після пережитого травматичного досвіду з хворобою, такого як серйозна інфекція або тяжке захворювання. Такі досвіди можуть негативно вплинути на психіку людини і спричинити розвиток нозофобії. Іноді нозофобія виникає внаслідок поганого стану здоров'я близьких людей або через постійний стрес, пов'язаний зі здоров'ям.


Симптоми нозофобії можуть включати постійну тривогу щодо свого здоров'я, перебільшену увагу до фізичних симптомів, часте перевіряння температури або пульсу, уникання місць або ситуацій, які сприймаються як ризикові для зараження, і соціальну ізоляцію. Люди з нозофобією можуть також відчувати сильний страх під час медичного огляду або перебування в лікарнях.


Для того, щоб допомогти людині, яка страждає від нозофобії, важливо звернутися до спеціаліста, такого як психотерапевт або психіатр. Лікар може допомогти встановити точну діагноз і розробити план лікування. Терапевтичні методи можуть включати психотерапію, ліки і техніки зниження тривоги.


Нозофобія є розповсюдженою проблемою для багатьох людей і може суттєво вплинути на їхнє життя і добробут. Важливо знати, що нозофобія може бути лікувана, і люди, які стикаються з цим страхом, не повинні відчувати сорому або стидатися звернутися по допомогу. Існує багато ресурсів і фахівців, які готові допомогти в цьому процесі.


Якщо ви маєте страх або тривогу стосовно свого здоров'я, рекомендується звернутися до медичного фахівця для отримання консультації та допомоги. Незалежно від причини вашої нозофобії, помірна турбота про здоров'я є нормальною, але важливо також розуміти, коли вона перетворюється на нездорову і заважає вашому щоденному життю. Якщо ви відчуваєте це, не соромтеся звернутися по допомогу.Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"