top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Лібідо це внутрішній стан, який визначає бажання людини вступати в статеві відносини або мати сексуальні контакти. Лібідо може коливатися від особи до особи і залежить від різних факторів.


Одним з головних факторів, що впливають на рівень лібідо, є гормональний фон. Високий рівень гормонів, таких як тестостерон у чоловіків або естроген у жінок, може призвести до збільшення сексуального потягу. На зворотному боці, низький рівень гормонів може призвести до зниження лібідо.


Крім того, психологічні і соціокультурні фактори також можуть впливати на лібідо. Стрес, депресія, тривожність і негативний емоційний стан можуть знизити бажання мати секс. Також соціальні норми, виховання, вірування і релігійні переконання можуть впливати на сприйняття сексу, що може відображатися на рівні лібідо.


Важливо знати, що рівень лібідо може змінюватися в течії життя. Наприклад, під час вагітності або після пологів, у жінок може спостерігатися изменение лібідо. Також зміна лібідо може бути пов'язана зі старінням, прийомом лікарських препаратів або наявністю хронічних захворювань.


Менеджмент лібідо включає розуміння його причин і працю над ними, якщо лібідо нижче, ніж бажано. Психологи можуть допомогти клієнтам зрозуміти фактори, які впливають на їх лібідо і розробити індивідуальні стратегії для покращення сексуального задоволення. Це може включати психотерапію, розмови про вірування і цінності, що стосуються сексу, або пошук медичного поради для виключення фізичних причин зниження лібідо.


Враховуючи, що лібідо є складною і багатогранною концепцією, важливо розуміти, що воно може відрізнятися у різних людей і в різні періоди життя.


Встановлення здорових стосунків з сексуальністю і розуміння власних потреб допоможуть підтримувати рівновагу і задоволення в цій сфері життя.


Дивитися також

Теги:

Comentários


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page