top of page

Лобно-скронева деменція


Лобно-скронева деменція (ЛСД), також відома як фронтотемпоральна дегенерація, є одним із типів неврологічних захворювань, які викликають зниження когнітивних функцій та зміну поведінки у хворих. Ця деменція відома своєрідністю, оскільки вона часто впливає на передню частину мозку, включаючи лоби та скроневу ділянку.


Симптоми Лобно-скроневої деменції можуть включати зміни особистості, неприхильність до соціального спілкування, втрату ініціативи, недоліки в мовленні та розумінні мови, стереотипність, компульсивне поводження та незвичайні харчові уподобання. У виражених випадках, хворі можуть втратити здатність до самообслуговування та необхідні спеціальні догляд та підтримка.


Причини Лобно-скроневої деменції досі не повністю зрозумілі, але вони пов'язані з утворенням незвичайних протеїнів у головному мозку, що призводить до пошкодження та знищення нейронів. Деякі випадки ЛСД є спадковими, пов'язаними з певними генетичними мутаціями, а інші - набулими.


Діагноз Лобно-скроневої деменції встановлюється шляхом комплексного обстеження, включаючи психіатричні та нейрологічні оцінки, підготовку детального медичного психологічного та соціального анамнезу, а також нейроіміджинг, як от комп'ютерна томографія (КТ) та магнітно-резонансна томографія (МРТ).


Лобно-скронева деменція не має сучасного методу вилікування, але її симптоми можуть бути пом'якшені за допомогою підходів, які включають лікування симптомів та невропсихологічну реабілітацію.


Фармацевтичні препарати можуть бути використані для контролю депресії, тривожності та інших пов'язаних симптомів.

Окрім цього, соціальна та психологічна підтримка також грає важливу роль у керуванні Лобно-скроневою деменцією.


Опікачувацькі групи, психотерапія та взаємодія з лікарем можуть допомогти як пацієнту, так і їхнім близьким у вирішенні емоційних та практичних проблем, які виникають у зв'язку з хворобою.

Висновок


Лобно-скронева деменція є серйозним захворюванням, яке впливає на когнітивні функції та поведінку хворих. Урахування симптомів, зв'язаних з цим типом деменції, а також пошук медичної підтримки та прийняття певних підходів щодо лікування можуть бути важливими для підтримки пацієнтів та їхніх родин під час цього складного часу. Наукові дослідження та розвиток нових методів діагностики та лікування є основною метою, щоб зробити крок назустріч розумінню та кращому керуванню цим захворюванням.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page