top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Короткочасна пам'ять це

Короткочасна пам'ять це психологічне явище, що передбачає місткість людського мозку утримувати та обробляти обмежену кількість інформації протягом короткого часу. Короткочасна пам'ять визначається як здатність запам'ятовувати й утримувати інформацію лише протягом декількох секунд або хвилин без навантаження на велику кількість нової інформації.


Цілком зрозуміло, що така місткість залежить від розумових індивідуальних характеристик і може варіюватися залежно від рівня психологічної втоми, концентрації та ін.


Короткочасна пам'ять грає важливу роль у процесі сприйняття, збереження та відтворення інформації, що отримана зовнішнім сприйняттям або з пам'яті довготривалої пам'яті. Стимулююча сила короткочасної пам'яті призводить до збереження інформації в пам'яті довготривалій.


Однією важливою характеристикою короткочасної пам'яті є її обмежений обсяг. Зазвичай людина може утримувати примірно 7 (±2) одиниці інформації в короткочасній пам'яті одночасно. Цей принцип, відомий як "Міллерова магічне число 7", відображає обмежену ємність короткочасної пам'яті.


Крім того, короткочасна пам'ять відрізняється від пам'яті довготривалої своїми особливостями тривалості. Короткочасна пам'ять здатна утримувати інформацію протягом декількох секунд або хвилин, після чого вона втрачається або переходить до інших процесів пам'яті. Це відрізняється від пам'яті довготривалої, яка може зберігати інформацію на значно триваліший період.


Короткочасна пам'ять також виступає важливим етапом у процесі формування і перетворення інформації в пам'ять довготривалу. Вона виступає як проміжний етап пам'яті, де інформація перебуває перед збереженням або втратою. Це означає, що короткочасна пам'ять впливає на сприйняття, увагу, розуміння та інші когнітивні процеси.


Загалом, короткочасна пам'ять є важливим складовим елементом пам'яті, який допомагає нам утримувати та обробляти обмежену кількість інформації протягом короткого періоду часу. Розуміння цього терміну в психології є важливим для подальшого вивчення пам'яті та інших психологічних процесів.

Теги:

Commentaires


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page