top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Захисний механізм це

Захисний механізм - це психологічний процес, що виникає невідомо для нас і допомагає нам уникнути болю, конфлікту або тривоги, пов'язаних з небезпекою або неприємними ситуаціями. Це психологічний механізм, який працює без нашого усвідомлення і впливає на наші думки, почуття та поведінку.


Захисні механізми появляються в ранньому дитинстві і формуються в результаті нашого досвіду та взаємодії зі світом. Їх мета полягає у тому, щоб нам допомогти впоратися з важкими емоційними ситуаціями або змінити спосіб сприйняття реальності. Вони можуть допомогти нам зменшити стрес, тривогу чи підтримувати наше самопочуття.


Основні типи захисних механізмів включають такі процеси, як відлучення, проекція, раціоналізація, відвертання уваги, регресія, реакція з відталюванням та інші. Кожен з цих механізмів виконує свою функцію та допомагає нам зберегти інтегрітет нашої психіки.


Однак, хоча захисні механізми можуть бути корисними в ситуаціях екстремального стресу, вони також можуть стати перешкодою для особистісного розвитку. Коли ми постійно використовуємо захисні механізми, ми можемо уникати прямого стикання з проблемою, а це у свою чергу може призвести до подавлення емоцій та нездорових взаємин з іншими людьми.


Існує глибинне значення у розумінні та свідомому використанні захисних механізмів. Розбір цих механізмів може призвести до розкриття певних проблем або емоційних переживань, які можуть лежати в основі наших нездорових стереотипів та поведінки.


У кінцевому підсумку, засвоєння та розуміння захисних механізмів може служити ключовим інструментом для підвищення нашої психологічної міцності та емоційного благополуччя. Це важливий крок усвідомлення того, як ми сприймаємо світ, як реагуємо на нього та яким чином ми взаємодіємо з нашими власними емоціями та потребами.


Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”