top of page

Заперечення це психологічний термін, який описує оборонний механізм, що використовується людиною для відмови від прийняття неприємної чи болючої інформації чи реалізації своїх справжніх почуттів, бажань чи потреб. Цей механізм дозволяє людині відмовитися від конфліктних чи тривожних ситуацій, замінюючи їх уявою чи перекрученням фактів.


У контексті психології заперечення може виявлятися у вигляді відмови від усвідомлення власних негативних реакцій на події, власних неврівноважених почуттів чи ситуацій, що викликають тривогу. Це може бути спробою приховати від себе або інших важливі емоційні реакції, які можуть бути неприємними чи навіть обтяжливими.


Проте, важливо розуміти, що заперечення може бути як захистом, так і перешкоджанням розвитку особистості. В деяких випадках воно може призвести до утримання важливого внутрішнього конфлікту чи невирішеної проблеми, що в подальшому може вплинути на психічне благополуччя.


Отже, заперечення є складним психологічним механізмом, який може мати як позитивні, так і негативні наслідки для психічного стану та особистісного розвитку. Важливо дотримуватися балансу між захистом від емоційного дискомфорту і усвідомленням власних почуттів та потреб для підтримки психічного здоров'я.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page