top of page

Закриття гештальту це

Закриття гештальту - це поняття, яке використовується в психології для позначення процесу завершення або закінчення сприйняття об'єкта чи ситуації. Воно базується на принципах гештальтпсихології, яка вивчає спосіб сприйняття людиною навколишнього світу.


Закриття гештальту відбувається, коли сприйнята людиною інформація або образ має внутрішню виразну цілісність, інтеграцію та закономірність. Це означає, що наш мозок намагається організувати отриману інформацію в такий спосіб, щоб вона мала характер окремого, цілісного об'єкта чи явища. Наприклад, коли ми бачимо кілька окремих ліній, ми постійно намагаємося зв'язати їх у єдину фігуру - гештальт.


Закриття гештальту є одним з найважливіших принципів гештальтпсихології та використовується в багатьох областях, включаючи дизайн, мистецтво та рекламу. Розуміння цього поняття дозволяє нам краще розуміти процес сприйняття та впливати на нього.


Однак, варто зазначити, що закриття гештальту не є безумовним правилом, і іноді може бути порушено. Люди можуть сприймати та інтерпретувати інформацію по-різному, і це стає причиною створення нових гештальтів або розриву цілісності в сприйнятті.


Таким чином, закриття гештальту є важливим інструментом у розумінні процесу сприйняття людиною світу довкола себе. Воно допомагає вивчити, як ми організовуємо інформацію та сприймаємо її як цілісний образ.👉 Якщо Ви впізнали себе чи відчуваєте, що Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"