top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Експеримент Стернберга: Розширення наших знань про людську пам'ять


У сучасній психологічній науці багато уваги приділяється вивченню когнітивних процесів, зокрема пам’яті. Одним із визнаних класичних експериментів, який має великий вплив на цю галузь досліджень, є Експеримент Стернберга.


Експеримент Стернберга був проведений американським психологом Соломоном Стернбергом у 1966 році. Головною метою дослідження було вивчення процесів пошуку та виявлення інформації в пам'яті людини.


В самому експерименті Стернберг використовував спрощену версію, що називається "паралельного пошуку". Учасники отримували набір символів, які вони повинні були запам'ятати. Потім їм показували окремий символ і вони мали визначити, чи був цей символ присутній у початковому наборі. Завдання полягало в тому, щоб визначити, чи входить даний символ у пам'ять учасників.


Одним з цікавих відкриттів, зроблених Стернбергом, було виявлення наявності концепції "звернення до уваги" у пам'яті. Він помітив, що час, необхідний для пошуку символу в пам'яті, залежить від кількості символів у початковому наборі. Якщо кількість символів збільшується, то час пошуку також збільшується. Це означає, що люди звертають увагу на кожний символ окремо і порівнюють його зі всіма іншими символами у пам'яті.


Інше відкриття Стернберга полягало у тому, що швидкість пошуку залежить від організації інформації в пам'яті. Якщо символи у початковому наборі були розташовані випадковим чином, час пошуку зростав. Але якщо символи були організовані за певним правилом, наприклад, за алфавітом, то пошук відбувався швидше. Це свідчить про те, що організація інформації в пам'яті сприяє швидкому та ефективному пошуку.


Експеримент Стернберга мав значний вплив на розвиток наших знань про людську пам'ять. Він показав, що пошук і виявлення інформації в пам'яті є системним процесом, який підпорядковується певним правилам. Ці правила, такі як звернення уваги та організація інформації, допомагають нам швидше та ефективніше знаходити потрібну інформацію в нашій пам'яті.


Експеримент Стернберга надихнув багатьох психологів на подальше дослідження пам'яті та когнітивних процесів. Він є важливим кроком у напрямку розуміння того, як ми впорядковуємо та використовуємо інформацію у нашому розумі.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page