top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Егоїзм - це психологічна орієнтація, коли людина вкладає свій власний інтерес і благополуччя вище інтересів і благополуччя інших. Це може виявлятися у відсутності співчуття та врахування потреб і почуттів інших осіб.


Егоїзм - термін, який часто використовується в психології для опису особистісних рис, що акцентують на індивідуальних потребах та бажаннях, іноді навіть за шкоду іншим. Цей аспект людської природи має складний характер та потребує глибокого розуміння. У цій статті ми розглянемо його природу, можливі наслідки та шляхи подолання.


1. Егоїзм: Визначення та Ознаки

По суті, егоїзм означає ставлення до себе як до центру всього. Це надмірне захоплення своїми власними інтересами, думками та потребами. Однак, важливо розрізняти здоровий самопіклування від патологічного егоїзму.

2. Причини виникнення егоїзму

Егоїстична поведінка може виникати з різних причин, включаючи низьку самооцінку, страх втрати контролю або нестабільність в особистому житті. Розуміння цих корінних причин може допомогти в подоланні цього явища.

3. Наслідки для відносин та самопочуття

Егоїзм може негативно впливати на відносини з іншими, викликаючи конфлікти та невдоволення. Крім того, власна ізоляція та непритомність до потреб інших може призвести до відчуття самотності та неспокою.

4. Як подолати патологічний егоїзм

Подолання егоїзму вимагає усвідомлення та праці над собою. Важливо розвивати навички співпереживання, слухання та розуміння потреб інших. Психотерапевтична підтримка може бути великим допоміжним ресурсом у цьому процесі.


Егоїзм - складний аспект психології, який потребує уваги та розуміння. Працюючи над собою, розвиваючи навички співпереживання та взаєморозуміння, можна покращити якість відносин та збалансувати власні потреби з потребами інших.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”