top of page

Дихальна гімнастика для вашого спокою: полегшення стресу та емоційного благополуччя


У світі, де все рухається на шаленій швидкості, здоров'я і благополуччя є найважливішими.


Серед багатьох методів прогресивної медицини і психології один аспект постійно залишається актуальним - дихання.

Дихальна гімнастика пропонує простий і ефективний спосіб покращити своє психологічне благополуччя і забезпечити спокій.


У цій статті ми розглянемо деякі основні техніки дихальної гімнастики, які можна застосувати для зниження рівня стресу та покращення емоційного стану.


Техніка 1: Глибоке чергування дихання

Ця техніка передбачає чергування глибоких і поверхневих вдихів. Саме глибокі вдихи допомагають вирівняти ритм вашого серця та зняти напругу з м'язів. Для вправи сидіть або лежіть у зручному положенні, закрийте очі, і почніть глибоко вдихати через ніс, збільшуючи об'єм легенів на кожному вдиху. Потім повільно видихайте через рот, уявляючи, якісь негативні емоції і стрес залишають ваше тіло разом з кожним видихом.


Техніка 2: Дихання "4-7-8"

Ця техніка складається з регулювання подиху, з секундними інтервалами - 4-7-8. Сидіть зі стійкою поставою, розслабте плечі та обличчя. Прикрите повіки, вдихніть через ніс, рахуючи до чотирьох. Утримуйте подих, поки рахуєте до семи. Потім повільно видихайте (рахуючи до восьми) через заручний зуб (якщо вам це необхідно), уявляючи, як з вами відходить напруга і місце їй займає спокій.


Техніка 3: Дихання через діафрагму

Часто люди дихають поверхнево і не використовують потенціал своєї діафрагми. Дихання через діафрагму допомагає розслабити тіло і зняти стрес. Сидячи або лежачи, покладіть руку на живіт, під грудими. Зробіть глибокий вдих через ніс, випрямивши живіт і відчуваючи, як рука підіймається. Поступово видихайте повітря через рот або ніс, помічаючи, як рука опускається. Це дозволить вам зняти напругу з грудної клітки та відчути спокій.Дихальна гімнастика - це потужний інструмент, що допомагає нам заспокоїтися, зменшити стрес та покращити емоційне самопочуття.


Використовуючи регулярно дихальні техніки, ми можемо стати більш усвідомленими своїх емоцій і контролювати їх, знаходячи спокій у будь-яких ситуаціях.

Не забувайте робити паузи і зосереджуватися на своєму диханні, адже це - пряма дорога до вашого спокою та психологічного благополуччя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"