top of page

Диссоціальний поведінковий розлад

Диссоціальний поведінковий розлад (ДПР) є одним з розладів особистості, який впливає на спосіб взаємодії особи з оточуючим світом та іншими людьми. Цей розлад характеризується нездатністю відповідати на соціальні норми, правила та очікування, пов'язані зі суспільством.


Основні ознаки диссоціального поведінкового розладу включають прапорці безчуття до чужого страждання та болю, постійну злочинність, безвідповідальність та невідповідність нормам і правилам. Люди з ДПР можуть демонструвати безкультурність, насильство, психологічну та фізичну агресію, а також бути безжалісними у відношенні інших людей.


Причини розвитку ДПР можуть бути різними. Часто виникнення цього розладу пов'язане з дитячими травмами, злиттям з оточуючими небажаними впливами або недостатнім навчанням соціальних навичок. Генетичні фактори також можуть впливати на схильність до розвитку ДПР.


Люди з диссоціальним поведінковим розладом часто мають проблеми зі стабільними стосунками та спілкуванням. Вони можуть демонструвати безчуттєвість до потреб та почуттів інших людей, не розуміти соціальних норм, не виконувати правила та закони, та бути відповідальними за серію кримінальних діянь.


Лікування диссоціального поведінкового розладу часто потребує комплексного підходу, що включає психотерапію, навчання соціальних навичок, лікарську підтримку та можливо медикацію. Однак, успішність лікування може залежати від посівання бажання пацієнта змінити свою поведінку та прийняти відповідальність за свої дії.


Висновок, диссоціальний поведінковий розлад є серйозним психічним розладом, який впливає на здатність людини взаємодіяти соціально та згідно норм та правил співіснувати з іншими. Лікування цього розладу вимагає інтегрованого підходу та співпраці між пацієнтом, психологом і, можливо, іншими фахівцями з медичного польоту.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page