top of page

Деменція внаслідок хвороби Альцгеймера

Деменція внаслідок хвороби Альцгеймера є однією з найпоширеніших форм нейродегенеративних захворювань, яка впливає на мозок людини. Ця хвороба спричиняє прогресивне погіршення когнітивних функцій, таких як пам'ять, мислення, мова та орієнтація у просторі, і може суттєво впливати на щоденне життя пацієнта та його близьких.


Деменція є загальним терміном для характеристики зменшення когнітивних здібностей, яке впливає на розумові функції людини, такі як пам'ять, розуміння, орієнтація, спроможність виконувати розрахункові завдання та здатність до самообслуговування.


Деменція, а саме хвороба Альцгеймера, становить близько 60-80% випадків деменції, розвиваючись упродовж тривалого періоду, зазвичай триваючи від кількох років до десяти років.


Незважаючи на те, що точні причини розвитку хвороби Альцгеймера все ще не повністю з'ясовані, відомо, що вона пов'язана з накопиченням абнормальних білкових утворень під назвою бета-амілоїдні пластинки та фібрилярні клубочки та змінами у структурі та функції нервових клітин мозку. Ці зміни призводять до втрати з'єднань між нервовими клітинами та незворотнього пошкодження мозкових регіонів, які відповідають за пам'ять та когнітивні функції.


Симптоми хвороби Альцгеймера зазвичай починаються з легкої забудьливості та незначних змін у пам'яті. Однак, з часом вони посилюються та впливають на різні аспекти життя пацієнта. Відчуття заплутаності у звичних речах, втрати здатності до самообслуговування, зміни настрою та поведінки, а також втрата здатності до розмови та розуміння мови - це лише деякі з симптомів, з якими стикаються пацієнти та їх близькі.


Діагноз хвороби Альцгеймера ставиться за допомогою клінічних ознак та виключення інших можливих причин деменції. Хоча поки немає доцільного лікування, раннє виявлення та діагностика можуть допомогти у забезпеченні ефективного керівництва хворобою та полегшенні загального стану пацієнта.


Для пацієнтів з хворобою Альцгеймера та їх сімей розуміння та підтримка є надзвичайно важливими. Завдяки догляду, психологічній підтримці, соціальній взаємодії та реабілітаційним заходам, пацієнти можуть продовжити життя з якнайбільшою насолодою, а їх близькі можуть знайти підтримку та розуміння у спільних зусиллях подолати цю складну хворобу.


У світі, де частота випадків деменції зросла до 50 мільйонів, з прогнозами на подвоєння цього числа кожні 20 років, розуміння хвороби Альцгеймера та її впливу є критично важливим. Постійні дослідження та підтримка з боку суспільства відіграють важливу роль у виявленні причин та розробці нових методів лікування цієї хвороби.


Ми повинні працювати разом, щоб підтримувати пацієнтів та їх близьких, сприяючи розумінню та свідомості про деменцію внаслідок хвороби Альцгеймера. Тільки так ми зможемо покращити якість життя страждаючих і зробити вагомий внесок у боротьбу з цією хворобою.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page