top of page

Гендер це тема, яка активно вивчається в психології і суспільних науках. Термін "гендер" використовується для позначення соціального і культурного аспекту статевої ідентичності. Він відображає взаємодію між біологічною статтю особи (статью) та її соціальними, культурними і поведінковими ролями.


Гендер є концепцією, яка вказує на те, що статева ідентичність, ролі та вирази пов'язані зі специфічними соціо-культурними нормами, очікуваннями та цінностями. У гендерному підході акцент робиться на тому, що гендерні ролі та індентичність формуються через соціалізацію та взаємодію з оточуючим середовищем.


Гендер є багатомірною концепцією, яка включає такі аспекти, як статеві ролі, гендерну ідентичність, гендерну експресію та гендерні стереотипи. Статеві ролі - це очікувані міжособистісні та культурні вимоги до осіб певної статі. Гендерна ідентичність - це спосіб, яким індивід розуміє і відчуває свою статеву належність. Гендерна експресія - це спосіб, яким особи виражають свою статеву ідентичність через зовнішній вигляд, одяг, мову та поведінку. Гендерні стереотипи - це узагальнені уявлення та очікування про поведінку і ролі осіб різної статі в суспільстві.


Зрозуміння гендерної тематики значно розширило нашу перспективу на соціальні проблеми і сприяло розвитку суспільства у більш рівноправному та інклюзивному напрямку. Дослідження гендеру в психології і соціальних науках привидили до вивчення різних аспектів, таких, як гендерні нерівності, гендерна соціалізація, гендерна насильство та інші гендерні проблеми.


Гендер є актуальною та значущою темою, яка сприяє розумінню того, як соціальні норми, очікування та цінності впливають на формування нашої статевої ідентичності. Вивчення гендеру допомагає аналізувати та розуміти проблеми, пов'язані зі статевою нерівністю та дискримінацією, а також сприяє розвитку наукових підходів для побудови більш справедливого та рівноправного суспільства.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"