top of page

Безсвідоме (іноді також називається "підсвідоме") - це поняття, яке використовується в психології для опису тих процесів, які відбуваються в нашому розумі поза межами свідомості та свідомого сприйняття. Воно становить таємничу та загадкову сферу людської психіки, яка впливає на наші думки, емоції та поведінку, але не завжди належним чином сприймається або розуміється свідомим розумом.


Безсвідоме може включати в себе різні аспекти, які зазвичай відокремляються на рівні свідомості, такі як підсвідомі впливи, несвідомі думки, сни, лютий, неперевершений і примарний досвід. Це сфера, де занурюються навіть нерозрізнені та непомітні бажання, впливи з дитинства, травматичні переживання, а також невідомі або незгодні образи самої особистості.


Дослідження безсвідомого займає важливе місце в психоаналізі, ідеях Сігмунда Фрейда була ще більше популяризована. Фрейд вбачав безсвідоме як основну сферу, в якій знаходяться неприйнятні або страшні думки та бажання, які не можуть бути впритул розглянуті або прийняті свідомістю. Він вважав, що розум має захищатися від таких матеріалів, переносячи їх у безсвідоме.


Сучасна психологія додала нові розуміння та пояснення безсвідомого. Вчені відзначають, що безсвідоме також може бути джерелом креативності та саморозвитку. Воно може зберігати корисну інформацію, яка необхідна для осягнення нових ідей та рішень, із якою свідомий розум не завжди може справитися.


Отже, безсвідоме – це складна сфера психіки, яка має великий вплив на наше життя, у будь-якому віці. Розуміння та дослідження безсвідомого допомагають нам краще розуміти себе, свої думки, почуття та поведінку, що може сприяти нашому особистісному зростанню та самопізнанню.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"