top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Безсвідоме (іноді також називається "підсвідоме") - це поняття, яке використовується в психології для опису тих процесів, які відбуваються в нашому розумі поза межами свідомості та свідомого сприйняття. Воно становить таємничу та загадкову сферу людської психіки, яка впливає на наші думки, емоції та поведінку, але не завжди належним чином сприймається або розуміється свідомим розумом.


Безсвідоме може включати в себе різні аспекти, які зазвичай відокремляються на рівні свідомості, такі як підсвідомі впливи, несвідомі думки, сни, лютий, неперевершений і примарний досвід. Це сфера, де занурюються навіть нерозрізнені та непомітні бажання, впливи з дитинства, травматичні переживання, а також невідомі або незгодні образи самої особистості.


Дослідження безсвідомого займає важливе місце в психоаналізі, ідеях Сігмунда Фрейда була ще більше популяризована. Фрейд вбачав безсвідоме як основну сферу, в якій знаходяться неприйнятні або страшні думки та бажання, які не можуть бути впритул розглянуті або прийняті свідомістю. Він вважав, що розум має захищатися від таких матеріалів, переносячи їх у безсвідоме.


Сучасна психологія додала нові розуміння та пояснення безсвідомого. Вчені відзначають, що безсвідоме також може бути джерелом креативності та саморозвитку. Воно може зберігати корисну інформацію, яка необхідна для осягнення нових ідей та рішень, із якою свідомий розум не завжди може справитися.


Отже, безсвідоме – це складна сфера психіки, яка має великий вплив на наше життя, у будь-якому віці. Розуміння та дослідження безсвідомого допомагають нам краще розуміти себе, свої думки, почуття та поведінку, що може сприяти нашому особистісному зростанню та самопізнанню.

Теги:

Комментарии


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page