top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

😡«Батьки винні в моїх невдачах!», або як припинити звинувачувати всіх навколо і почати змінювати се


🇺🇦 Український психологічний хаб, [4 мая 2023 г., 18:00:57]:

...💬 «Моє життя таке, бо мене так виховали», «У всьому винуваті батьки», дуже часто такі висловлювання чую від своїх клієнтів на терапії, навіть коли пройшло вже багато років, навіть якщо батьків вже немає в живих, ми все одно продовжуємо ображатися на них, не можемо відпустити образи. Чому так стається і як вийти з цього стану будемо розбиратись в пості.


↪️ Популярність теорії Фрейда про те, що всі проблеми родом з дитинства, зіграла злий жарт: тепер багато людей живуть з постійною образою на батьків і висувають їм претензії щодо своїх невдач. Дитячі образи на батьків у дорослому житті можуть бути різними: не любили, не забезпечували, не навчили, не купили квартиру/машину... І навпаки: дуже любили і опікали, балували і т.д.


💌 Потрібно зрозуміти, що ображаючись на батьків, людина відкидає себе — дорослого та самостійного. Адже постійно озиратися на минуле — це позбавляти себе не лише сьогодення, а й майбутнього.


🙌 Те, що відбувалося з вами у дитинстві, не можна змінити, переписати на чистовик. Всі ті деструктивні почуття, які ви відчували і продовжуєте переживати вже за допомогою спогадів, паралізують ваші устремління в сьогоденні, створюючи ілюзію безнадійності.


🧩 Щоб заявити про свої права на щастя, потрібно відсікти цю маленьку дитину з минулого від себе нинішнього. Ви — вже інша людина зі своїми думками, поглядами, бажаннями. У вас нове життя, яке не має нічого спільного з тим, що було в дитинстві. Перестати звинувачувати своїх батьків в своїх невдачах може бути важко, але це можливо, якщо ви підходите до цього з правильної перспективи. Ось декілька порад, які можуть допомогти:


1️⃣ Прийміть свої відчуття щодо батьків - це важливий крок на шляху до здорового відношення з ними. Часто, коли ми відмовляємося від наших відчуттів, ми затримуємо біль та образи в собі, що може заважати відносинам з батьками та нашим особистим зростанням.

Отже, дозвольте собі відчувати те, що ви відчуваєте, без осуду та вини. Наприклад, якщо ви відчуваєте біль, образу або розчарування через те, як ваші батьки поводилися з вами в минулому, дозвольте собі відчути ці емоції, а не приховувати їх або заспокоювати себе.

Зрозумійте, що ваші батьки, ймовірно, не мали наміру заподіяти вам біль, але їхні дії та слова можуть бути сприйняті вами як такі.


2️⃣ Зосередьтеся на своїх власних діях. Замість того, щоб шукати винних у своїх невдачах, зосередьтеся на тому, що ви можете зробити, щоб покращити свою ситуацію.


3️⃣ Знайдіть позитивні речі, які вони зробили для вас. Намагайтеся зосередитися на тому, що ваші батьки зробили для вас, а не на тому, що вони не зробили. Це може допомогти збалансувати вашу перспективу та зменшити негативні емоції.


4️⃣ Поговоріть з ними. Якщо ви все ще відчуваєте образу на своїх батьків, можливо, вам варто з ними поговорити. Спробуйте пояснити, які саме відчуття ви маєте та чому. Поділіться своїми переживаннями, але будьте готові до того, що вони можуть не погоджуватися з вами.


5️⃣ Отримайте підтримку. Обговорення ваших почуттів з друзями, родичами або професійними психологами може допомогти вам знайти способи перестати звинувачувати своїх батьків. Розмовляйте з людьми, які знаходяться в схожій ситуації або з тими, хто може допомогти вам перейти через цей етап. Професійна підтримка може бути особливо корисною, оскільки фахівці можуть надати вам конкретні інструменти та поради для того, щоб покращити своє життя.


6️⃣ Вибачтеся і звільніться. Якщо ви знаєте, що звинувачувати своїх батьків неправильно, спробуйте вибачитися за свої дії та звільнитися від цього тягаря. Вибачення може бути важливим кроком до того, щоб знайти спокій та перейти далі.


7️⃣ Знайдіть спосіб примиритися. Інколи необхідно знайти спосіб примиритися з тим, що ваші батьки не були ідеальними батьками або що вони не зробили все, що ви б хотіли. Зосередьтеся на тому, що ви можете зробити, щоб жити щасливо та задоволено, незалежно від того, що відбувалося в минулому.

Не забувайте, що процес зміни може бути складним, але вартий зусиль. Бажаю вам успіху в цьому дорогому вам питанні!

...

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page