top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ


Деменція є серйозним неврологічним захворюванням, яке супроводжується поступовим втратою пам'яті та когнітивних функцій. Однак, крім цих відомих симптомів, також існує і інший значущий аспект, який нерідко спостерігається у пацієнтів з деменцією - апатія.


Апатія є нейропсихіатричним симптомом, який проявляється втратою мотивації, інтересу до активностей, зниженням емоційної реактивності та загального байдужості до навколишнього світу. При деменції апатія є найпоширенішим симптомом, який впливає на якість життя пацієнтів більше, ніж навіть втрата пам'яті.


Що ж викликає апатію при деменції? Цей симптом може бути пов'язаний з характерними змінами у мозку, такими як пошкодження нейронів та зміни в різних регіонах мозку, які контролюють мотивацію та емоції. Крім того, люди з деменцією часто мають проблеми з оцінкою потреб, здатністю планувати та виконувати дії, що також може сприяти розвитку апатії.


Апатія має серйозні наслідки для пацієнтів з деменцією. Вони втрачають інтерес до повсякденних активностей, таких як похід в магазин, спілкування з родиною та друзями або навіть власний догляд за собою. Це може призводити до соціальної відірваності, загострення симптомів депресії та зниження якості життя.


Однак, важливо розрізняти апатію від депресії, хоча ці стани можуть супроводжувати один одного. Апатія є скоріше втратою мотивації та інтересу, тоді як депресія характеризується почуттями пригніченості, печалі та безнадії. Розуміння цих відмінностей є важливим для належного діагностування та лікування.


З метою кращого управління апатією при деменції, можуть бути застосовані певні підходи та стратегії. Вони можуть включати планування структурованих розкладів та режимів дня, встановлення невеликих та досяжних цілей, заохочення до занять улюбленими заняттями, спілкування з іншими людьми та підтримку фізичного здоров'я.


Боротися з апатією при деменції є важливим, адже це може поліпшити якість життя пацієнтів. Родичі та опікунство мають використовувати стратегії, які дозволяють заохочувати та підтримувати зацікавленість та активність пацієнтів, створюючи сприятливе і стимулююче оточення.


Узагальнюючи, апатія при деменції є серйозним симптомом, який впливає на якість життя пацієнтів. Розуміння цього стану та використання відповідних стратегій можуть допомогти поліпшити емоційний стан та мотивацію людей з деменцією.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page