top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Анксіозність це стан тривожності, який характеризується постійними або частими переживаннями тривоги, страху, напруженості та незручності. Люди з анксіозністю можуть мати постійне почуття загрози, негативних передчуттів і невпевненості.


Переживання анксіозності можуть проявлятися фізично, такими як підвищене серцебиття, потовиділення, дратівливість, тривога. Цей стан може впливати на різні сфери життя, включаючи роботу, особисті відносини та фізичне самопочуття.

Анксіозність може бути різних типів, таких як загальна тривожність, панічний розлад, соціальна тривожність, фобії та інші. Цей термін широко використовується в психології для опису та лікування різних тривожних розладів.


Важливо зазначити, що анксіозність може бути нормальною реакцією людини на стресові ситуації, але якщо вона стає підступною та перешкоджає нормальному функціонуванню, може бути необхідна допомога психолога або психотерапевта для подолання анксіозності.


Майбутні події, соціальні ситуації, невідомість – це всього кілька прикладів того, що може викликати тривожність у людей. І хоча тривога є нормальною реакцією організму на стрес, коли вона стає надмірною та перешкоджає повсякденному функціонуванню, це може бути ознакою анксіозності.


Симптоми анксіозності можуть проявлятися на різних рівнях – фізичному, емоційному та психологічному. Фізичні симптоми можуть включати підвищене серцебиття, потовиділення, дратівливість та тривогу. Емоційні симптоми анксіозності можуть виявлятися у постійній тривозі, почутті невпевненості та посиленій вразливості. Психологічні симптоми можуть включати негативні думки, сумніви та неспроможність зосереджуватися.


Однак, незважаючи на ці симптоми, анксіозність може бути керована та подолана. Ось кілька корисних стратегій, які можуть допомогти вам зробити це:


1. Усвідомте свої емоції: Зверніть увагу на те, що ви відчуваєте та назвіть це емоцією – це допоможе вам впоратися зі стресом.


2. Використовуйте дихальні вправи: Глибоке і свідоме дихання може знизити рівень тривожності та розслабити ваше тіло.


3. Практикуйте медитацію: Регулярна медитація може допомогти зосередитися та знизити тривогу.


4. Розвивайте свою самосвідомість: Спостерігайте свої думки та переконання і навчіться виділяти позитивні аспекти і порівнювати їх із негативними.


5. Знаходьте підтримку соціального оточення: Розмова з друзями, родиною або психологом може допомогти вам розслабитися та отримати підтримку.


6. Практикуйте фізичну активність: Регулярна фізична активність відпускає накопичену тривогу та сприяє виробленню ендорфінів – "гормонів щастя".


7. Ставте реальні цілі: Розбийте великі завдання на менші та реалістичні кроки, це надихатиме вас та допоможе подолати тривогу, пов'язану зі страхом перед невизначеністю.


Нехай у вас є анксіозність, але нехай вона не контролює ваше життя. З підтримкою, самосвідомістю та практикою, ви зможете преодоліти цей внутрішній бар'єр і жити повноцінним життям.


Якщо анксіозність продовжує ставати перешкодою вам у повсякденному житті, рекомендується звернутися до кваліфікованого психолога або терапевта, який допоможе вам виявити корінні причини і розвинути ефективні стратегії управління анксіозністю.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page