top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ


Авторитет - це поняття, що використовується в психології для опису особи, яка є впливовою і поважною для інших людей. Авторитет визначається як особистісна характеристика, що дає можливість людині внести значний вплив на думки, почуття і дії інших. Зазвичай такі особи мають великий досвід, професійні навички, високий статус або широкий ореол поваги і довіри у соціальній групі.


Авторитет визнають як владну позицію, здатну здійснювати контроль і регуляцію поведінки оточуючих. Він може бути оснований на фактично визнаній компетентності, спеціальних знаннях, соціальному престижі, активній ролі в спільноті або лідерських якостях. Авторитет полягає в опорі на власний досвід і вміння впливати на інших людей шляхом аргументації, переконування, вираження авторитетної думки або право на прийняття рішень.


Однак, авторитет необхідно відрізняти від авторитарності, яка є формою верховенства та насильства. Авторитет може здобуватися шляхом взаємодії, співпраці і підтримки інших людей, у той час як авторитарність основана на підпорядкуванні, контролі і безпосередньому владі.


У різних сферах життя, таких як сім'я, освіта, наука, бізнес і політика, а також в професійній сфері психології, авторитет є важливим фактором, який визначає відносини між людьми та сприяє стабільності, розвитку та успіху.

Теги:

ความคิดเห็น


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”