top of page

Автоматичні думки це

Автоматичні думки це неконтрольовані, повторювані, негативні або деструктивні думки, які особа має безпосередньо під час певної ситуації. Ці автоматичні думки можуть виникати у різних ситуаціях і впливати на наш настрій, почуття і поведінку.


Автоматичні думки можуть бути негативними, такими як "Я нічого не зможу зробити правильно", "Ніхто не цікавиться тим, що я говорю" або "Я завжди збиваюся з ніг". Ці думки можуть виникати автоматично, без нашої свідомої участі, і великою мірою визначають наше самопочуття.


Автоматичні думки пов'язуються з певними характеристиками когнітивного перерегулювання, що виникає в певній ситуації. Наприклад, якщо у нас є колега, який часто звертається до нас з проханнями про допомогу, автоматична думка може бути "Я передаю занадто багато свого часу на допомогу іншим, і мені нічого не залишається на себе". Ця думка може викликати почуття роздратованості, відчуття перевантаження або відчуття втрати контролю.


Один з способів впоратися з автоматичними думками - це спробувати їх ретельно перевірити. Це може бути складно, особливо коли думки є автоматичними і вони завжди здаються правдивими. Але питання, які можуть допомогти: "Чи є докази, що ця думка є правдою?", "Чи знають про неї інші люди?" або "Чи можливо, що є інші мотиви за цими думками?" Може виявитися, що автоматичні думки, власне, не обґрунтовані або просто іскажені.


Після перевірки автоматичних думок можна спробувати замінити їх більш реалістичними і сприятливими думками. Наприклад, замість думки "Я ніколи не зможу це зробити", можна продумати "Я можу спробувати і навчитися зробити це краще". Це може розширити наш спектр можливостей та сприяти покращенню самопочуття.


Важливо також зауважити, що автоматичні думки можуть бути показником наших внутрішніх переконань і стереотипів. Якщо ми помічаємо, що автоматичні думки постійно виникають у певних ситуаціях, можуть бути корисного провести детальніше дослідження цих паттернів і працювати з корінними переконаннями, щоб досягти більш здорових і сприятливих думок.


Загалом, автоматичні думки можуть впливати на наше самопочуття і настрій. Розуміння їх та уміння працювати з ними може допомогти зберегти емоційну рівновагу і покращити якість нашого життя.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page