top of page

Істеричний невроз це

Істеричний невроз, також відомий як істерія, це психічний розлад, що виникає внаслідок внутрішніх конфліктів та надмірної емоційної напруги. Цей термін використовувався в психіатрії, але зараз вважається застарілим і замінюється більш сучасними термінами, такими як "конверсійний розлад" або "розлади сприйняття та руху".


Істеричний невроз є однією з різновидів неврозів, що впливає на психічний стан людини. Ця патологія може мати значний вплив на якість життя та взаємини з оточуючими. У цій статті ми розглянемо сутність істеричного неврозу, його основні симптоми та методи допомоги.


Сутність Істеричного Неврозу


Істеричний невроз є психічним розладом, що характеризується виникненням фізичних та емоційних симптомів без органічної причини. Це може включати паралічі, спазми, афонію (втрата здатності говорити) та інші фізичні прояви. Ці симптоми зазвичай виникають в стресових або емоційно навантажених ситуаціях.


Основні Симптоми Істеричного Неврозу


Найтиповіші симптоми істеричного неврозу включають:


1. Фізичні симптоми: Паралічі, судоми, сліпота або амнезія, що не мають медичного пояснення.

2. Емоційні реакції: Надмірна драматизація та експресивність у виявленні емоцій.

3. Фактори спускового гачка: Симптоми частіше виникають у стресових ситуаціях або у відповідь на конфліктні ситуації.


Причини та Фактори Ризику


Істеричний невроз може мати коріння в психологічних та емоційних травмах, недостатній здатності виражати емоції чи негативних впливах у дитинстві. Стрес, неповага до власних почуттів та низька самооцінка також можуть сприяти розвитку цього розладу.


Методи Подолання та Лікування


Лікування істеричного неврозу часто включає психотерапевтичні методи, такі як психоаналіз, когнітивно-поведінкова терапія та мистецтво терапія. Важливо сприяти емоційній відкритості та взаєморозумінню.


Істеричний невроз може мати значний вплив на життя людини, але з вчасною та відповідній допомогою його можна подолати. Важливо звертати увагу на своє психічне здоров'я та шукати підтримку від кваліфікованих спеціалістів.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"