top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Що таке розлади особистості?


Розлади особистості є психічними порушеннями, які характеризуються стійкими й негнучкими моделями мислення, почуттів та поведінки. Ці розлади впливають на різні аспекти життя людини, включаючи спосіб спілкування, взаємини з іншими людьми, самореалізацію та загальну якість життя.Хоча існують різні типи розладів особистості, деякі загальні ознаки можуть включати:


1. Неповноцінна самооцінка: Люди з розладом особистості часто мають низьку самооцінку або надмірно високу, що перешкоджає їхньому здатності бачити себе реалістично.


2. Проблеми зі спілкуванням та міжособистісні взаємини: Розлади особистості впливають на спосіб спілкування, що може призводити до конфліктів, неналежних меж, проблем з довірою та іншими складнощами в стосунках з оточуючими людьми.


3. Нестабільність емоцій: Особистості з розладами часто демонструють нестабільність емоцій та настрою. Вони можуть швидко змінювати свої емоційні реакції, від перебування у стані ейфорії до глибоких депресивних настроїв.


4. Відчуття порожнечі та небезпеки: Багато людей з розладами особистості відчувають постійне внутрішнє напруження, почуття пустоти, небезпеки або неконтрольованості.


5. Нестабільні або неконтрольовані прив'язаності: Люди з розладами особистості часто мають проблеми у встановленні та підтриманні стабільних та задовольних стосунків з іншими людьми. Вони можуть демонструвати нездорові прив'язаності, перебувати в інтенсивних, але неврівноважених стосунках або проявляти постійний страх відхилення та самотності.Звертання до професійного психолога або психіатра важливо для діагностики та лікування розладів особистості.


Застосування психотерапії, фармакотерапії, групової роботи та інших методів може бути корисним для поліпшення якості життя людей з розладами особистості.


Розуміння та підтримка оточуючих можуть виявитися надзвичайно корисними для тих, хто живе з розладом особистості. Важливо розповідати про ці розлади, аби знизити стигматизацію та сприяти більш розумінню і толерантному ставленню до них в суспільстві.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page