top of page

Тетрафобія - страх числа


Тетрафобія є ірраціональним страхом перед числом 4. Вона зазвичай вважається предрассудком або забобоном. Термін "тетрафобія" походить від грецького слова "τετράς" (четири) та "φόβος" (страх).


Саме число 4 асоціюється з такими віруваннями в різних культурах. Наприклад, в Китаї та Японії число 4 вважається нещасливим через звукову схожість зі словом "смерть". Тому в цих країнах часто пропускають 4-й поверх у будівлях, а деякі люди уникають чисел, які містять цифру 4, у своїй побутовості.


Також, у деяких культурах число 4 пов'язують зі смертю та негативними подіями. Це може пояснити поширення тетрафобії серед людей, які виростали із такими культурними віруваннями.


Водночас, треба розуміти, що тетрафобія є ірраціональним страхом і не має наукового обґрунтування. Не існує прямої кореляції між числом 4 та негативними наслідками в реальному житті. Це лише суспільний конструкт, який формується через культурні впливи.


Завдяки глобалізації та зближенню культур, деякі люди можуть бути чутливі до тетрафобії без прямих зв'язків з азійськими чи іншими культурами. Це може бути викликано популярністю та поширеністю інформації про тетрафобію в Інтернеті.


Загалом, тетрафобія є цікавим феноменом, що відображає вплив культурних традицій на сприйняття та поведінку людей. Варто розуміти, що кожен має свої власні вірування та сприйняття чисел, і важливо поважати культурну різноманітність та індивідуальність кожної людини.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"