top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Психічні травми - це серйозне питання, яке впливає на мільйони людей по всьому світі. Ці травми можуть виникнути в результаті різних обставин, таких як насильство, аварія, розлучення, втрата близької людини чи будь-яка інша форма емоційного або фізичного ушкодження.


Психічні травми можуть мати значний вплив на життя людини, як фізично, так і емоційно. Іноді після таких травм людям складно повернутися до звичного ритму життя, справитися з емоційними викликами та побудувати здорові стосунки.


Симптоми психічних травм можуть включати постійні відчуття тривоги, депресію, погану самооцінку, відчуженість, повторні сни та спогади про травматичне подія і змушуюче відчуття, що ви переживаєте їх знову і знову.


Обробка психічних травм може бути складною і вимагати професійної підтримки. Спеціалісти з психічного здоров'я можуть використовувати різні методи терапії, такі як психотерапія, групова терапія, когнітивно-поведінкова терапія, щоб допомогти людям впоратися зі своєю травмою.


Однак, існують також кілька стратегій самодопомоги, які можуть бути корисними для тих, хто стикається з психічними травмами:


1. Розмова. Обговоріть свої почуття з довіреною особою, такою як друзі, родина або професіонал з психічного здоров'я. Важливо мати когось, хто вас підтримує і слухає.


2. Збереження фізичного здоров'я. Багато досліджень підтверджують зв'язок між фізичним та психічним здоров'ям. Дотримуйтесь здорового способу життя, включаючи здорову їжу, достатню кількість сну та регулярну фізичну активність.


3. Приймання своїх емоцій. Дозвольте собі відчувати і висловлювати свої емоції, навіть якщо вони болячі чи неприємні. Забороняючи собі ці емоції, ви можите підтримувати свою страждання, тому дозвольте собі проявити їх.


4. Встановлення границь. Важливо усвідомити свої межі та встановити границі для самозахисту. Не бійтеся сказати "ні" тому, що ви не хочете або не можете зробити.


5. Регулярний відпочинок. Зверніть увагу на свої потреби відпочинку і відпустки. Забезпечення собі регулярних перерв допоможе вам відновити сили та перезавантажити свій розум.


Незалежно від того, яку форму психічної травми ви пережили, важливо знати, що є допомога та підтримка доступні для вас. Не соромтеся звертатися до професіоналів з психічного здоров'я, якщо вам потрібно, та запам'ятайте, що з часом і допомогою ви можете побудувати здорове та щасливе життя після травми.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page