top of page

Психоз - це важкий психічне розлад, який впливає на сприйняття, мислення, емоційну реакцію та поведінку людини. Цей стан може бути тимчасовим або тривалим і супроводжується різноманітними симптомами, які впливають на здатність особи функціонувати в повсякденному житті.


Одним з основних проявів психозу є галюцинації. Галюцинації - це спонтанні сприйняття або спогади зорових, слухових, нюхових, дотикових або смакових стимулів, які відсутні у реальності. Люди, що страждають від психозу, можуть бачити, чути або навіть відчувати такі речі, які не існують у реальному світі. Це може викликати страх, паніку та заплутаність у пацієнта.


Інший характерний симптом психозу - це нетверезе мислення або порушення мислення. Люди з психозом можуть мати незвичайні асоціації, переконання або думки, що не відповідають реальності. Наприклад, пацієнти можуть вірити, що їх переслідують чи контролюють ззовні, або ж утримують у них певну важливу інформацію. Такі думки можуть бути дуже переконливими та неможливими для логічного опроверження.


Психози можуть мати різні причини, включаючи генетичні фактори, дисфункцію мозку, стресові ситуації або вживання наркотиків. Лікування психозу зазвичай включає антипсихотичні ліки, психотерапію та підтримку родини та близьких.


Важливо розуміти, що психоз є справжньою медичною проблемою, а не просто проявом слабкого характеру чи неусвідомленості. Люди, що страждають від психозу, потребують спеціалізованої допомоги та підтримки, щоб змогти керувати своїм станом та повернутися до здорового життя.


Якщо ви або хтось з вашого оточення має ознаки психозу, рекомендується звернутися до кваліфікованого психолога або психіатра для отримання професійної допомоги. Пам'ятайте, що своєчасне лікування та підтримка можуть допомогти вам або вашому близькому впоратися з психозом і покращити якість життя.

Теги:

Commentaires


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"