top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Патологічний вуайєризм

Патологічний вуайєризм, також відомий як вуайєрофобія, є психічним розладом, пов'язаним із потребою надмірно відвертатись поглядом на оточуючих людей.


Цей розлад відображається у постійному і непроханому вивертанні очей у різних напрямках, включаючи бокові та вертикальні рухи.


Хоча вуайєризм може бути природженим станом, патологічний вуайєризм є патологічним викривленням поведінки і може бути пов'язаний з різними фізіологічними та психічними проблемами.


Цей розлад може з'явитись в ранньому віці та посилитись з часом.


Основні симптоми патологічного вуайєризму включають постійне вивертання очей навколо своєї осі, нездатність утримати погляд на одній точці, непрохане обернення очей у боки, а також потребу візуально стежити за рухом предметів або осіб.


Хоча точні причини патологічного вуайєризму ще не з'ясовані, існує кілька факторів, які можуть спричинити цей розлад.


Деякі з них включають генетичні фактори, проблеми зі зором, нервові розлади, тривожність та стресові ситуації.


Лікування патологічного вуайєризму базується на виявленні та лікуванні основних причин цього розладу. Як лікувальні методи можуть використовуватись медикаментозна терапія для полегшення симптомів, терапія зору для покращення функціонування очей, а також терапевтичні методи для зменшення тривожності та стресу.


Патологічний вуайєризм може значно вплинути на якість життя людини, втрату впевненості у собі та соціальну ізоляцію. Тому важливо шукати підтримку від медичних фахівців та освітлення громадськості про цей розлад, щоб створити більш сприятливе середовище для тих, хто стикається з ним.


Надіюсь, ця стаття допомогла вам отримати більше інформації про патологічний вуайєризм і його вплив на людей. Якщо у вас є більше запитань, не соромтеся звертатися до фахівця.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page